VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat Bíliny může být kratší

Bílina - Diskuse o silničním obchvatu, který tu řeší už čtvrt století, jsou v Bílině opět na pořadu dne. Důvodem je dokončování nového územního plánu města Bíliny, jehož schválení by mělo na řadu přijít v první polovině letošního roku.

29.3.2012 8
SDÍLEJ:

Plány na obchvat v Bílině...Foto: archiv

V navrženém územním plánu je tzv. Východní varianta obchvatu. Měl by vést okolo kopce Bořeň na východ, překřížit silnici do Loun a napojit se na severu města. Cesta přes Bílinu by se řidičům prodloužila ze tří na osm kilometrů a stát by musel investovat čtyři miliardy korun. Ty ale nemá a Bílina v koncepci ministra Víta Bárty nezískala prioritu, což znamená, že se do roku 2025 ani nezačne s přípravami. Tato varianta, kterou doporučilo Ředitelství silnic a dálnic, má navíc řadu odpůrců. Nelíbí se zahrádkářům, jimž by navrhovaná trasa protla zahrádkářskou kolonii u města. Vadí i obyvatelům paneláků na Pražském sídlišti, kterým by nová silnice vedla pod okny a také ekologům, že by se zničila zachovalá příroda kolem města.

Varianta X

Zastupitel Antonín Majer proto navrhl variantu obchvatu s pracovním názvem Varianta X, která je podstatně levnější i kratší. Představil ji tento týden při veřejné diskusi v Městském divadle v Bílině. Obchvat by měl podle Majera 3 km a rozpočet na něj je 2,5 miliardy korun. „Ze 120 lidí, kteří se veřejné diskuse zúčastnilo, jich 87 Variantu X v hlasování podpořilo, pro Východní variantu bylo pouhých 12 osob,“ informoval radní Michal Mlej.

Varianta X Antonína Majera uvažuje o napojení na současnou I/13 v těch samých místech, jako varianta východního obchvatu, ovšem odklání se vpravo kolem trati a z větší části vede přes průmyslovou zónu, popř. přes území postižené průmyslovou činností. V úrovni bývalého autobusového nádraží uvažuje se zahloubeným tunelem o délce cca 500 metrů s vyústěním za novým tréninkovým hřištěm a následným napojením na silnici I/13. Rozpočet je odhadnut na 2,5 miliardy korun, a to i s ohledem na nutnost realizace raženého tunelu pod části obytné zástavby. Délka této varianty je 3 km.

Východní variantu dosud hájil především starosta Bíliny Josef Horáček. Podle něj by ale vždy některým lidem z města s téměř sedmnácti tisíci obyvatel vadila každá trasa.

Východní obchvat

Východní obchvat je návrh, který se objevil někdy počátkem devadesátých let minulého století a byl již zapracován do územního plánu, jehož platnost právě končí. Od směru příjezdu do Bíliny začíná u bývalé pásovky vedoucí na Radovesickou výsypku a po celé hraně této rekultivované výsypky vede až do úrovně rybníků na Bezovce. Poté se stáčí směrem k poliklinice, kde by mělo být sedmisetmetrové přemostění, vysoké zhruba 26 metrů, přes současný angreštový sad na druhou stranu komunikace směrem na Louny. Zde by také měla být přípojka na lounskou silnici. Od polikliniky dále pokračuje ve směru k Bořni, přes zahrádkářskou kolonii a zhruba 50 metrů od zahrad domů v okálové zástavbě. V blízkosti sídliště Pražské předměstí II. by se následně napojoval na komunikaci I/13. Odhady na realizaci Východní varianty jsou vyčísleny zhruba na 4 miliardy korun. Délka této varianty je 8 km.

„Předložím radě města návrh, abychom Východní variantu vyřadili z územního plánu. Vypadá to, že by to mělo získat podporu i od zastupitelů,“ řekl radní Michal Mlej . Současně bude navrhovat, aby si město na kratší trasu nechalo zpracovat studii a začalo jednat s ŘSD o dřívějším termínu stavby.(ot, čtk)

Autor: Redakce

Nahravá se anketa
29.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT