Kamion zablokoval silnici v místě, kde je sevřená do vybetonované úžlabiny. Nejdřív se zdálo, že to souvisí s přívalem sněhu, protože úsek je v prudkém kopci, kde je stoupací pruh. Podle silničářů je ale silnice sjízdná a prosolená. "Co zatím víme, tak problém je spíš v tom, že mu došla nafta a snažil se to vyřešit tím, že se otočí a sjede to. No a místo toho tam uvázl napříč, zabírá dva a půl pruhu," řekl ČTK dispečer silničářů.

Incident se stal v 19:35 a policie počítala, že bude provoz řídit až do 22:40, nakonec se ale povedlo vyřešit dřív. "Před pěti minutami mi volali, že už to je průjezdné," řekl v 21:20 dispečer. Situaci musela vyřešit až odtahová služba.

Problémy hlásí policie i ze silnice z Mostu do Lovosic, kde je ledovka a týká se celkem 13 obcí a 28 kilometrů trasy. Silničáři tvrdí, že problém už řeší a hlavní tahy se snaží udržovat prosolené. Na silnicích nižších tříd je ovšem nutné počítat s uježděným sněhem, který může k ránu ledovatět. "Všechno v kraji je zatím sjízdné, byť místy se zvýšenou opatrností, protože to může klouzat," dodal dispečer.(čtk)