Východní Krušnohoří je i kromě běžeckých stop protkané středověkými památkami. Známý a hojně navštěvovaný je cisterciácký klášter v Oseku, dominantou v Dubí je kostel Panny Marie a velké popularitě se stále těší lanovka na Komáří vížku v Krupce.

„Máme v regionu hodně zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Z iniciativy místních měst, obcí a provozovatelů turistických služeben zda vzniká provázaný turistický region, který by v budoucnu mohl dosáhnout významu srovnatelného se středisky v Krkonoších či na Šumavě,“ říká starosta města Dubí Petr Pípal.

Měsíční krajina?

Region zahrnuje oblast měst Dubí, Osek a Krupka na české straně hranice a Altenbergu s Geisingem v Německu.
„Unikátní je, že lidé mohou využít nabídku na obou stranách hranice. Možná budou překvapeni, že Krušné hory vůbec naodpovídají stereotypnímu obrazu měsíční krajiny,“ dodal starosta Pípal.

Konference na podporu cestovního ruchu vás zavede do lázní, porcelánky a kostela

Každé z vyjmenovaných měst nabízí něco speciálního: Dubí – malebné přírodní okolí obnovených klimatických lázní, Krupka – nejdelší sedačkovou lanovku ve střední Evropě, Altenberg – bobová dráha či biatlon. Na všechna tyto místa si budete moci „sáhnout“ skrze konferenci Rozvoj cestovního ruchu ve východním Krušnohoří, která proběhne 7. října v Dubí. „Cílem akce, kterou pořádá město Dubí ve spolupráci s Regionální rozvojovou agenturou Ústeckého kraje v rámci projektu „Podpora rozvoje cestovního ruchu v příhraničním městě Dubí a okolí, rozvoj partnerství se Saskem, je představit východní Krušnohoří jako atraktivní turistickou destinaci s bohatou sportovní, kulturní i historickou nabídkou,“ říká starosta Dubí Petr Pípal. Projekt je podpořen z Regionálního operačního programu Severozápad.

Konference proběhne v konferenčním sále Tereziných lázní v Dubí, moderovat ji bude Petr Stolař. K vidění budou i fotografie Krušných hor od Jana Hodače. Start konference je v 10 hodin. Její účastníci si můžou odpoledne prohlédnout i město Dubí – Český porcelán Dubí a kostel Panny Marie. Konference i prohlídka jsou určeny i široké veřejnosti, ale je nezbytná přihláška.
„Přihlasit se je možno na Regionální rozvojové agentuře Ústeckého kraje, a.s., telefon 476 206 538,“ informoval Jan Kučera, generální ředitel Regionální rozvojové agentuře Ústeckého kraje. (kos)