S velkým otazníkem je lyžování na svahu v Oseku. „Přišla obleva. Na svahu máme hnědé fleky,“ hlásí Jiří Černý, provozovatel vleků v Oseku.
V Oseku jsou trochu „rukojmí“ počasí: buď rozbředlý sníh přes noc namrzne a bude se jezdit, nebo teploty nad nulou ještě více urychlí tání. „Špatné, špatné. Je teplo. Spíše se jezdit nebude,“ řekl včera Černý.

Lyžovat se bude určitě na Komáří vížce. Vleky tam budou v provoz v sobotu a neděli od 9:00 do 16:00. „Jedeme beze změn. Na sjezdovkách je dostatek sněhu,“ řekl Gustav Vlach, provozovatel vleků na Komáří vížce.

Na Bouřňáku se pojedou v sobotu a v neděli závody v obřím slalomu. Podle propozic, které jsou na webu Sport centra Bouřňák, bude start prvního kola vždy 9:30. Pořadatelem závodů v alpských disciplínách je TJ Lokomotiva Teplice. „Ještě není jasné, jestli závody budou dvoudenní nebo jednodenní a jak to omezí náš provoz. Sledujte náš web www.scbournak.cz,“ doporučuje Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák.

Na Bouřňáku mají vleky v provozu denně od 8:00 do 16:00. Lyžovat večer tam můžete v úterý, středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Slalomák, Hrobská a Údolíčko jsou vysněženy technickým sněhem.

Cesta do Vitišky je upravená, parkoviště v provozu. „Na svahu máme mokrý sníh, lyžovat se dát. Pokud bude na kopci více jak deset lidí, tak vlek pustíme,“ řekl Vít Hönig z Vitišky a dodal: „Na obří slalom na Bouřňáku vyražte. Bude to pěkná podívaná.“

Běžkaři budou mít na víkend stopy v dobrém stavu. „Z pátku na sobotu je upravíme,“ nechal se slyšet Jiří Černý z Oseku.