„Středisko bude na víkend otevřené, ale s omezeným provozem. Ideální sněhové podmínky jsou na Hrobské, v Údolíčku a Mikesce. Slalomák a sjezdovky č.3, a č. 4 jsou mimo provoz. Sjet se dají, ale v některých místech již není sníh, takže jízda tam je pouze na vlastní riziko,“ řekl vedoucí SC Bouřňák Pavel Tetřev.

Pokladny budou otevřeny v Mikulově a na Hrobské. „Pro ty, kteří chtějí jezdit pouze na Hrobské, doporučujeme parkovat na Novém Městě. Vlek z Mikulova na vrchol Bouřňáku bude v provozu. Sjet zpět do Mikulova je možné i po turistické sjezdovce,“ dodal Tetřev.

Parkování v Mikulově je zdarma, občerstvení pod svahem funguje. O slevách na jízdné kvůli horším podmínkám zatím vedení areálu nerozhodlo.

S úbytkem sněhu bojují i na Komáří vížce. „V areálu bude o víkendu omezený provoz. Přes týden nejezdíme,“ uvedl vlekař z Komárky Gustav Vlach.

Problémy zatím nemá nedaleká Telnice. V areálu leží zhruba 4 centimetrů zmrzlého sněhu. Středisko je denně v provozu od 9.00 do  16.00 hodin. Funguje lanová dráha, cvičná louka i vleky na Mevě.