Téma městského koupaliště rozdělilo lidi na tři tábory. Opozice prosazuje obnovení provozu areálu v Zámecké zahradě. Vedení města chce vybudovat aquapark na zelené louce na Nové Vsi, popřípadě v druhé uvažované lokalitě Třešňovka pod hotelem Panorama. Třetí skupina žádné koupaliště nechce.

Mezi ty, kteří prosazují nostalgickou „Zámeckou“, patří Josef Dušek. Sbírá podpisy na petici. „Proč dělat megalomanské projekty, když nám tady areál už stojí. Jen obnovit provoz bazénů, vybudovat zázemí a upravit okolí,“ řekl teplický patriot.

Za obnovu plovárny bojuje už několik let opozice. „Vykoupení pozemků by bylo řádově levnější než jakákoliv megastavba na Nové Vsi,“ konstatoval Jiří Řehák (Volba PRO! Teplice).

Oplocený prostor na okraji největšího parku je soukromý. Podle primátora Jaroslava Kubery (ODS) je vykoupení do městského majetku v dnešní době velmi závazné a nesnadné.

„Někdo pak přijde a bude nás napadat, že jsme to koupili třeba příliš draze, a může nás za to popotahovat u soudu,“ komentoval.

Náměstek Hynek Hanza (ODS) nepopírá, že by se mohla dřívější plovárna v Zámecké zahradě vrátit do majetku města. „Koupaliště ale neuděláme. Nejde to z kapacitních a technických důvodů,“ argumentoval.

Pro nový aquapark má současné vedení Teplic jiné místo. Vyrůst by mohlo v sousedství vodojemu a sídliště Nová Ves, kde jsou pro to k dispozici městské pozemky. Nechává si také prověřit prostor Třešňovka, pod hotelem Panorama.

V Teplicích zaznívají i názory, že město koupaliště nepotřebuje. „V okolí je dostatek dostupných míst pro koupání. Všichni chtějí bazény s vodou, jenže pak by tam stejně nechodili, kvůli jiným spoluobčanům. Známe případy z Bíliny, kde kvůli tomu zvýšili o hodně vstupné anebo z Ústí, kde to museli opakovaně zavírat, protože tam lidé káleli do vody,“ myslí si 31letá prodavačka Zuzana, maminka dvou malých dětí.

Vládnoucí koalice schválila, aby odborníci prověřili možnost výstavby na Nové Vsi. Na téma koupaliště měli zastupitelé debatovat i na svém posledním zasedání před volbami. Opoziční hnutí Volba PRO! Teplice chtělo podobně jako u zmíněné Nové Vsi nechat prověřit možnost provozuschopnosti u „Zámecké“. Nakonec se obě strany dohodly, že by o tom mělo rozhodnout až nové zastupitelstvo po komunálních volbách.

V té době už bude hotový radnicí zadaný oponentní znalecký posudek k soukromému areálu v Zámecké zahradě. Majitelé totiž prostřednictvím realitní kanceláře nabízeli pozemky v památkové zóně za skoro 25 milionů korun. Radní považují tuto částku za vysokou, a proto zadali zpracování vlastního odhadu ceny. Na základě toho pak bude jasné, jestli město bude o odkupu chtít jednat, nebo ne.