„Museli jsme přidat sto dalších židlí na sezení, zájem byl obrovský. Hodně lidí si našlo cestu do kostela i v neděli na varhanní koncert profesora Matthiase Dreissiga,“ řekl  starosta Dubí Petr Pípal.  V sobotu dopoledne se konaly jako doprovodná akce trhy v areálu dubské porcelánky a před Domem s modrou krví probíhaly soutěže pro děti v režii divadla V Pytli.

„Přišla jsem původně koupit nějakou ozdobnou mísu nebo podnos, ale nakonec jsem si vybrala něco jiného,“ říkala paní Miluše, přičemž v ruce nesla okrasný hrnek s modrým dubským dekorem. „Bude to dárek pro kamarádku,“ pronesla návštěvnice teplických lázní, která kvůli tomu vážila v sobotu cestu z Teplic do Dubí. Hlavní hudební produkce se uskutečnila ve sportovním areálu v Bystřici. Ten město koupilo právě pro kulturně-společenské akce města. Vystoupil tam třeba Miro Šmajda, Těžkej Pokondr, Aneta Langerová a Čechomor.

„Program byl pestrý, každý si tam něco našel. Bohužel jsme museli zrušit sobotní ohňostroj, stále totiž platí zákaz rozdělávání ohňů a používání zábavní pyrotechniky,“ vysvětlil starosta Pípal.