Půlkulaté výročí hasičů je nepochybně důvod k oslavě. U příležitosti 65. výročí trvání stanice v Trnovanech budou vyznamenáni současní, ale i bývalí zasloužilí hasiči a také organizace, které s hasiči dlouhodobě spolupracují. První várka ze sta medailí byla rozdána včera přímo na teplické stanici.
Ocenění z rukou krajského ředitele HZS Jaroslava Novotného, který mimochodem rovněž nějaký čas působil na této stanici, převzala padesátka současných profesionálních hasičů, ale také ti, kteří si již po své dlouhodobé činnosti v řadách hasičů v Teplicích užívají zaslouženého důchodu.

Většinou se všichni dobře znají, takže se oficiální část slavnostního předávání nesla v duchu různých vtipných poznámek směřovaných na některé oceněné.
Mezi těmi, kdo převzal pamětní medaili, byl právě Bohuslav Grund. V současné době je ředitelem územního odboru Teplice. Prozrazeno ale také krajským šéfem bylo, že je stejně „mladý“ jako právě požární stanice v Teplicích. Výročí hasičů provází další akce.

„Chceme si výročí připomenout společně s teplickou veřejností, proto pořádáme nebo se podílíme na celé řadě akcí, určených právě pro ni,“ uvedl k tomu Bohuslav Grund.

Jednou z akcí už byl například Den prevence nedávno na parkovišti u srbické Olympie. Další akcí bude už tento pátek Den otevřených dveří, který bude právě na teplické stanici, kde to prakticky před 65 lety všechno začalo. Další sada medailí bude předána ve středu.