Vždy v osm ráno se sejdou před školou a autobusem vyrazí na Bouřňák. V půl jedné se vrací. „Naše výprava čítá 34 studentů, podle plánu mělo jezdit 57 žáků. Ale někteří se omluvili, přinesli potvrzení od lékaře,“ řekl učitel gymnázia Duchcov Martin Havel.

Původně měl Duchcov absolvovat týdenní lyžařský kurz na chatě Bouřňák, ale většina studentů na něj nesehnala potřebné finance. „Tento kurz trvá pět dní. Studenty máme rozdělené do čtyř skupin od začátečníků až po tzv. experty,“ hlásí jeden ze čtyř instruktorů kurzu Havel.

Prkno, nebo lyže?

Každý z gymnazistů si mohl vybrat, jestli bude lyžovat nebo snowboardovat. Barbora Hapštáková z kvinty si vybrala „prkno“. „Lyžuji od tří let. Snowboard mám dva roky. Chtěla jsem se naučit něco nového, samotné mě to moc nešlo. Pan učitel nám to vše ukáže a vysvětlí,“ hodnotí pozitivně lyžák Barbora Hapštáková, studentka gymnázia Duchcov. A bude preferovat do budoucna prkno, nebo spíše lyže? „S rodiči budu jezdit na lyže a s kamarádkami na prkno,“ má jasno.

Všichni instruktoři mají licenci na školní lyžování. Havel si musel dělat speciální kurz na snowboarding. „Věřím, že lyžování studenty chytne a budou jezdit do hor sami a s chutí,“ přeje si učitel Martin Havel.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.