Málokterému smrtelníkovi se podaří je vidět na vlastní oči natož se podílet na jejich obsluze. „Naši studenti byli nadšení. Byl to pro ně mimořádný zážitek,“ říká ředitel Hotelové školy Teplice Jiří Nekuda.

Hotelovka odvedla výbornou práci: protokol Hradu ji chválil a sám princ Charles jí vysekl poklonu úsměvem. „Pan prezident měl na slavnostní večeři 70 hostů. Když odcházel princ s chotí ze sálu, procházel špalírem kolem nás. Věděl od pana Klause kdo jsme a usmál se na nás,“ líčil nevšední zážitek Václav Myslivec, student III. ročníku Hotelové školy Teplice.

Princ Charles s manželkou vévodkyní z Cornwallu Camillou si pochutnával na tradiční české kuchyni.
Podávala se bramboračka s houbami, roštěná a večeře byla zakončena lánskými kolečky. „K dispozici byl výběr bílých a červených moravských vín,“ sdělil ředitel Jiří Nekuda.

Z hotelovky vyjelo na Hrad 45 studentů. Zájem o obsluhování při slavnostních večeřích v sídle českého prezidenta je veliký.
Mezi vyvolenými byli jen ti, kteří už měli nějakou hradní zkušenost. „Od zástupce Hradu, který měl naši skupinu na starosti, jsem slyšel jenom slova chvály. Myslím, že další spolupráci ze strany Hradu a ani naší nic nebrání,“ sdělil šéf hotelovky Jiří Nekuda.
Student Myslivec nebyl na hradě poprvé. „Podílel jsem se na obsluze například papeže Benedikta XVI. Celkem jsem byl na Hradě šestkrát. Je to úplně něco jiného vidět takové osobnosti v televizi a pak v reálu. Super,“ usmál se Václav Myslivec.