Během sobotního odpoledne mohli návštěvníci hradu vidět několik vystoupení šermířů,ukázky dobových tanců, ale také třeba ohnivou show. Kdo měl zájem, mohl nahlédnout pod pokličku činnosti klubu radioamatérů nebo se třeba informovat o orientačním běhu, který se na Doubravce organizuje. A kdo neměl ještě dost stoupání k vrcholu, měl možnost vystoupat po točícím se schodišti až na střechu k věžičkám, a rozhlédnout se do širokého okolí. Vyhlídce přálo počasí, takže byla vidět Buková hora, panoráma Krušných hor či Bořeň.

Vidět také bylo nové velké jezero Milada, které vzniká mezi Teplicemi a Ústím nad Labem.

„ Ten výšlap sem stál zato. Děti se pobavily a táta si tu dal pivo s klobásou," hodnotila sobotní výlet Ladislava Horáčková, maminka z Teplic. Spokojená byla i její kamarádka Martina, která na Doubravce byla poprvé. „Bydlím v Teplicích už třiatřicet let a nikdy jsem se nerozhoupala k tomu, abych sem šla. Teď mě sem vytáhla kamarádka a musím říci, že mě to mile překvapilo. Ten rozhled je úžasný. A cesta není náročná, jak to vypadá z města, že by to měl být krpál. Určitě tu nejsem naposledy."

V prostoru hradu bylo možné si také vyzkoušet lukostřelbu. I o tento doplňkový program byl během sobotního odpoledne zájem.(pem)