Koupaliště sloužilo krupským občanům už od konce 19. století, v roce 1961 byla na jeho místě slavnostně otevřená nová a moderní plovárna. „Bylo mi 13 let, když se plovárna otvírala. Na slavnostním otevření jsem byla s maminkou a tatínkem. Pamatuji si, že přijel herec Jaroslav Mareš a především zpěvák Karel Gott. Nikdo z nás ho tehdy ale neznal; říkali jsme si, co nám to sem poslali za ušatého kluka," vzpomíná Anna Bílková, která bydlí právě v sidliští nad bývalou plovárnou.

David Kalvas, který v Krupce žije od narození, si vybavuje, že v areálu plovárny vystupovala populární skupina Fešáci. „To bylo někde v osmdesátkách. Už si nevybavuji, jestli ještě s nimi zpíval Michal Tučný, je to opravdu dlouho. Ale co si pamatuji, je výborná točená zmrzka za korunu čtyřicet." 

Podle dostupných zápisů z Rady města Krupka se areál bývalé plovárny dočká brzy revitalizace. „Dne 8. 12. 2022 rada schválila smlouvu o dílo na provedení stavebních prací na projekt revitalizace," je uvedené na facebookových stránkách Sdružení Krupka Náš Domov. 

Značně zchátralý bazén bude odstraněný, krupští občané se můžou těšit na zcela novou odechovou zónu. „Revitalizací ploch vznikne veřejný park s přírodním jezírkem s molem v místě původního torza bazénu. V areálu bude vysázená nová zeleň, realizovány nové cestičky, bude instalováno nové veřejné osvětlení, lavičky pro možnost posezení, veřejné ohniště, odpadkové koše, stojany na kola. Pro malé návštěvníky bude vybudováno dětské hřiště a pro ostatní velké workoutové sportoviště," informuje Sdružení Krupka Náš Domov. 

close Vizuál pro nový prostor bývalého koupaliště v Krupce info Zdroj: Reprofoto Deník/Petr Málek, zdroj: Město Krupka zoom_in Vizuál pro nový prostor bývalého koupaliště v Krupce

Revitalizace by měla být dokončená na konci tohoto roku. Projekt je financován Ministerstvem financí ČR v rámci programu Řešení ekologických zátěží v rámci odstraňování starých ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. 

Takhle vypadala krupská plovárna v minulosti: 

Fotogalerie: Takhle to na plovárně vypadalo v minulosti