„Přihlásilo se k nám 39 žáků, a to znamená, že otevřeme opět dvě první třídy,“ řekla ředitelka ZŠ Dubí 2 Soňa Kosová a dodala: „V posledních letech počet nastupujících žáků stoupá a to je dobré, je to i vizitka pro naši školu. Zajímavé je, že v posledních dvou letech přicházely dvě třetiny chlapců a právě letos je to naopak - teď přišlo více děvčátek.“

Na ZŠ Dubí 2 pro děti připravili taneční a pohybovou rozcvičku, řazení barev. Při samotném zápisu děti kreslily, recitovaly, zpívaly, doplňovaly obrázky, odpovídaly na otázky a řešily úkoly na interaktivní tabuli.
„Když já jsem chodil na zdejší základní školu, tak jsme si o počítačích a jiných technických vymoženostech mohli nechat jenom zdát. V učebně, kde je teď interaktivní tabule jsme my měli tělocvičnu,“ řekl s úsměvem otec tří dětí Radoslav Šindelář, profesí strážník městské policie Dubí.

Děti, které navštívily v pátek a v sobotu ZŠ Dubí 2 si odnesly drobné dárečky.
„Výrobky od starších spolužáků a od sponzora. Od středy budoucí prvňáčci začnou navštěvovat každý týden kroužek předškoláků a pomalu se připravovat na 1. třídu, kde zahájí výuku i anglického jazyka,“ sdělila ředitelka Kosová. (kos)

TERMÍNY ZÁPISŮ NAJDETE ZDE