Původně dostal dva a půl roku vězení

Případ se do Litoměřic vrátil z rozhodnutí Krajského soudu v Ústí nad Labem. K tomu se Drnek v roce 2007 odvolal, když mu okresní soud přiklepl trest dva a půl roku vězení a zákaz vykonávání praxe po dobu pěti let. Hrozilo mu přitom až deset let vězení.
Drnek tehdy celou kauzu označil za absurdní. „Jsem šokován, jak lze člověku udělat ze života peklo,“ uvedl ve své závěrečné řeči.
Podle obžaloby se měl Drnek dopustit pohlavního zneužívání devíti dívek, z nichž třem ještě nebylo 15 let. Během prvního soudního líčení v roce 2007 dívky vypovídaly, že jim, většinou během masáží nebo měření tlaku, přikládal ruce ke svému penisu nebo jej o ně otíral.
Dvěma pacientkám měl píchnout omamnou látku Dormikum, jedna z nich u soudu uvedla, že se pak probudila bez kalhotek a lékař byl jen ve slipech.
S šestnáctiletou pacientkou měl Drnek během své služby pohlavní styk, k čemuž se přiznal. V tomto bodě byl však zproštěn obžaloby, protože dívka u soudu změnila výpověď a uvedla, že s ním souložila dobrovolně.

Soud zjišťoval další důkazy

Včerejšího líčení se obžalovaný neúčastnil, soud jednal v jeho nepřítomnosti. Cílem bylo především vyslechnutí soudních znalců
Soud prověřoval, jaký vliv mohlo mít užití Dormica na vnímání dívek. Oba znalci připustili, že mohly mít medikované dívky sexuální fantazie. „Tato anestetika mají v literatuře uveden tento nežádoucí účinek. Sexuální halucinace se podle literatury mohou vyskytnout u 1 % případů,“ uvedl znalec z oboru farmakologie. Totéž uvedl i druhý znalec, z oboru dětského lékařství, který daný lék používá. Osobní zkušenost s tímto jevem ale neměl ani jeden z nich, pacienti se jim prý s tímto nesvěřili.

Podal anestetika před převozem

Jedna z medikovaných dívek tvrdí, že k jejímu obtěžování došlo ve výtahu při převozu na zákrok. Lékař jí aplikoval nitrožilně Dormicum ještě na pokoji. Podle farmakologa nebylo toto rozhodnutí správné, protože lék může mít vážné nežádoucí účinky, jako jsou dýchací potíže. Převoz výtahem by mohl být riskantní.

„S tímto lékem pracuji dvacet let a nikdy jsem se s tímto nesetkal. Je to výborný lék, ale musí se umět používat. U nás jej všechny děti dostávají předtím, než odjíždějí na zákrok, a proto jsou klidné a výkony dobře snášejí“ vysvětlil druhý znalec, lékař z JIP v Ústí nad Labem. Drnek má podle něj také s Dormicem velké zkušenosti.

Druhá z omámených dívek měla dostat Dormicum před masáží. „V tomto případě nechápu, proč lékař podal Dormicum na masáž, když na uvolnění svalů existují mnohem šetrnější léky. Navozuje to domněnku účelovosti,“ řekl soudu znalec z oboru farmakologie.
Podle matky poškozené sedmnáctileté dívky údajně lékař při masáži vytáhnout své přirození a otírat se s ním o její záda. Dívka to prý poznala, ale nevěděla, co má dělat. Později se svěřila své starší sestře.

Soudkyně případ odročila na květen. Do té doby má být doplněn psychologický a psychiatrický posudek. Na žádost obhájce bude vypracován ještě sexuologický posudek.