Už takto se prý nedá v Zelené ulici větrat, jak je zde hustá doprava a to především v dopolední a odpolední špičce.
Členové sdružení Pro–polis i kvůli tomu uspořádali v rámci kampaně ohledně přestavby Prioru v pondělí veřejné slyšení v gymnáziu s názvem Nový Prior změní město. Jak?

A právě na dopravní řešení v dané lokalitě se ptali architektů. Ti jim přednesli své návrhy, že by se například zrušila jednosměrka v Dlouhé ulici, a hlavně by se přidal jeden jízdní pruh v Zelené ulici ve směru od centra. Také bude průjezdný podchod z náměstí do Zelené ulici, kudy bude vedeno zásobování nového centra. Tedy alespoň o tom uvažují dosavadní studie.

Skupina obyvatelů panelového domu v Zelené ulici, která se veřejného slyšení na gymnáziu také zúčastnila, by nejraději měla stávající Prior a ještě menší dopravu v okolí domu.

V kuloárech se také hovoří o tom, co by se mohlo stát, kdyby se investor rozhodl nepostavit nové centrum a ponechat to stávající. I když to není příliš reálné, neboť Prior je již přežitý, jak uvedli architekti Jiří Střítecký a Martin Krupauer, zastupující Atelier 8000, který připravuje studie pro investora.
Jak se tak mluví o plánech, třeba i v oblasti scifi, což dokládá studie moderní stavby vedle na snímku, kterou by ale Teplice neunesly, tak se také spekuluje o tom, že by pak mohla být v Prioru asijská tržnice, podobná té v Chebu. A to by bylo teprve veselo.

Setkání v aule gymnázia se zúčastnila asi padesátka lidí. Investor už na předchozím setkání pořádaném městem na magistrátu uvedl, že celková investice do přestavby činí více než jednu miliardu korun. „Rádi bychom začali stavět na přelomu roku 2010/2011 tak, abychom mohli otevřít pro veřejnost na podzim roku 2012,“ uvedl za investora ředitel developerské společnosti Dandreet Luděk Schmidt.

„Dopravní napojení řeší experti a Teplice se určitě nemusí obávat dopravních kolapsů,“ upozornil.
Budeme sledovat, zda tomu tak bude. V pondělí v aule teplického gymnázia bylo ze strany architektů také přislíbeno, že celá stavba bude pod dozorem z hlediska hluku. Na dotaz, zda se bude stavět také nějaké protihlukové opatření kvůli domům v okolí, bylo řečeno, že to na základě provedeného průzkumu není potřeba.

Celou kauzu průběžně sledujeme. Budeme vám přinášet nové informace, proto zůstaňte s Deníkem.