„Z nádraží jedu přes Benešovo náměstí do Alejní. Pak se točím u očkovacího centra u sportovní haly na Stínadlech a vracím se po stejné trase zpět,“ popisuje trasu. Na ní se během své směny otočí několikrát. Střídá se s kolegou na ranní a odpolední šichtě.

„Stává se také, že po cestě ke stadionu za poslední nástupní stanicí v Alejní ulici jde starší paní v roušce a s hůlkou v ruce. Hned mi je jasné, že míří na očkování. Tak přibrzdím a nechám ji nastoupit,“ vypráví.
Počty cestujících kolísají během dne. „Někdy to je více dopoledne, jindy zase po obědě. Lidé se mnou jezdí spíše k centru, zpět někdy jedu i prázdný. V první den ve středu jsme dopravili do centra 70 seniorů,“ ukazuje desky se statistikou.

Očkování v Teplicích. Očkovací centrum je ve sportovní hale na Stínadlech. Město k očkovacímu centru objednalo autobusovou linku, která sváží seniory z centra města.
FOTO: O očkování proti Covidu je v Teplicích i Bílině velký zájem

Speciální autobusovou linku zřídilo jako doplňkovou službu pro občany město Teplice. Cestující za jízdu neplatí. Mikrobus jezdí mezi hlavním nádražím a očkovacím centrem v pravidelných půlhodinových intervalech s dalšími zastávkami na Benešově náměstí a v Alejní ulici. První spoj podle jízdního řádu vyjíždí v 7.15 od hlavního nádraží. Poslední odveze lidi od Sportarény v 19.39.

Jízdní řád je jednoduchý. Vždy ve čtvrt a tři čtvrtě odjíždí mikrobus ze stanice naproti vlakovému nádraží. Pokračuje na Benešák a do Alejní ulice. Od očkovacího centra odjíždí vždy devět minut po celé a devět minut po půl.