Třeba poslední den v roce tu zdravotníci aplikovali 600 dávek vakcíny. Čekací doba ve špičkách, což je ráno před otevřením, a pak také přes poledne, je 40 minut. Nejvíce chodí senioři.

Informace Deníku poskytl náměstek primátora Teplic Jiří Štábl. Město Teplice se na provozu podílí společně s Krajskou zdravotní. Očkovací místo je v centru situováno na podlaží v úrovni Krupské ulice. Otevřené je vždy v úterý a ve čtvrtek od 9 do 17 hodin (nově z důvodu střídání personálu s polední pauzou od 12 do 12:.30). 

Mělo by tu být minimálně do konce ledna, s ohledem na zájem lidí. „Centrum bez registrace jsme v Teplicích otevřeli, abychom zajistili zvýšení proočkovanosti obyvatelstva Ústeckého kraje, která je bezpodmínečně nutná pro uklidnění aktuální situace v souvislosti s koronavirem. Zároveň chceme ulevit pacientům i zdravotníkům v našich nemocnicích,“ zdůraznil ke smyslu takového centra, které v Teplicích rozšířilo služby stávajícího očkovacího centra v nemocnici, ředitel Krajské zdravotní Petr Malý. 

Ilustrační foto.
Omikron je tady! Nová mutace dorazila do Ústeckého kraje

Společně s Krajskou zdravotní se na projektu tzv. Walk-in centra podílí město Teplice. Druhý nejvyšší představitel města Jiří Štábl odpověděl Deníku na několik otázek spojených s jeho fungováním. 

Jiří ŠtáblJiří ŠtáblZdroj: Deník/Petr MálekKdy je v centru největší nával? 
Největší fronta se tvoří ráno před otevřením a často bývá do 12. hodiny. Zájemci o očkování si ve „špičce“ musejí přibližně 40 minut počkat. Hodně lidí chodilo dosud také v době oběda, tedy mezi 12. a 13. hodinou. 

O jakou vakcínu je největší zájem? 
Nejvíce se v očkovacím centru nechávají lidé očkovat vakcínou Pfizer BioNTech. 

Chodí spíše starší nebo mladší? 
Zájemci jsou prakticky ze všech věkových kategorií. Převládají však lidé středního věku a senioři. 

Která dávka je nejčastější? První, nebo druhá či třetí? 
Nejčastěji je podávána vakcína Pfizer BioNTech, dále pak Moderna a nejméně je podávána Janssen. Nejčastěji je aplikována třetí, posilovací dávka. 

Uvádějí lidé nějaké důvody, proč jdou právě sem, a ne do nemocnice? 
Ten hlavní důvod, který uvádějí je, že očkovací centrum v OC Fontána funguje bez předchozí registrace v systému. Mohou se tak rozhodnout poměrně rychle a přijít v úterý nebo ve čtvrtek a nemusejí čekat, až na ně vyjde termín. Nicméně hovořil jsem s vedením nemocnice, že by se upravil i provoz v nemocnici a určitou část týdne by bylo možno dorazit bez registrace i do jejích prostor.