Lídr krupské kandidátky to nepopřel, prý ovšem kandidoval za odštěpeneckou Českou stranu národně socialistickou, vystupující pod zkratkou ČSNS 2005.
Volby v Krupce provázely problémy prakticky od otevření volebních místností. Už hodinu poté povolali místní občané policii na sídliště Maršov, aby tam zabránila údajnému podplácení sociálně slabých občanů.

Už tehdy s tím kritici spojovali právě Sdružení ČSNS a NK, vedené místostarostou Zdeňkem Matoušem.
Po volbách pak všechny ostatní strany toto jednání odsoudily a část z nich s vítězem odmítla v zastupitelstvu na protest spolupracovat. Pět menších stran navíc výsledky voleb zpochybnilo u soudu.

Teď se ozvala i ČSNS. „Nejsou to lidé, kteří jsou s námi spojení. Ještě jsme nezjistili ani to, co je to za lidi, takže se budeme radit s právníky, jak aspoň zamezit používání názvu. Jedná se o volební podvod, to je víc než jasné,“ řekl mluvčí ČSNS Michal Klusáček.
Předseda strany Rovný ČTK už potvrdil, že se jeho strana k návrhu na neplatnost voleb připojí. „Podle našeho názoru se jedná o porušení volebního zákona,“ řekl.
Lídr vítězné kandidátky Zdeněk Matouš nepopírá, že souhlas ČSNS neměl, prý ovšem kandidoval za odštěpeneckou Českou stranu národně socialistickou. Ta je ovšem registrována u ministerstva vnitra pod delší zkratkou ČSNS 2005.

„Od ní souhlas ke kandidatuře máme, můžeme to doložit,“ řekl k tomu Zdeněk Matouš. Za záměnu zkratek prý nemůže, potřebné dokumenty prý předal úřadům před volbami v pořádku.

Přihlášku do voleb přijímá městský úřad a Matoušovi odpůrci se nyní obávají, že po rozpoutání aféry se místostarosta pokusí dokumenty upravit tak, aby z něj chybu při registraci sňaly.

Podezření na kupčení s hlasy prověřovali policisté ve všech sedmi okresech Ústeckého kraje, nikde ho však neprokázali. Na krajský soud do dnešního odpoledne dorazilo celkem osm návrhů na neplatnost voleb. Týkají se jak údajného podplácení voličů, tak nepovolené agitace.