Takhle to šlo v několika vrstvách. Jenže ne do nekonečna. Cihlová zeď nevydržela nápor směsi hlíny a odpadků a vyvalila se do uličky. Touto zkratkou procházejí denně děti při cestě do školní jídelny, do školy a podobně. Jsou prázdniny a cestička mezi domy naštěstí není tak vytížená. Nikomu se nic nestalo.

Jak je to vůbec s problematickou rodinou? Kdy se odstěhují?

........aneb co jsme již napsali 1.11.2008

Dubí řeší problémy s dlužníky, kteří navíc dělají nepořádek. Budou se stěhovat
Dubí/ Zmlácený středoškolský učitel, nepořádek, špatná hygiena, neustálé obtěžování okolí a agresivita, mohla by si na seznam svých „počinů“ zaznamenat problémová a obávaná skupina dubských Romů. Nyní je velmi blízko k jejich vystěhování. Dubský starosta Petr Pípal vysvětlil, že romská rodina si kdysi vzala od města půjčku na rekonstrukci domu. Tu však nespláceli. Naskákaly jim tedy penále. V loňském roce se město rozhodlo vše řešit a celá věc se dostala k soudu. Hrozilo zabavení domu soudní dražbou. To si však nejspíš Romové uvědomili a začali dluh splácet a nakonec jej splatili. Pokuta ale zůstala. Majitel navíc dostal ještě pokutu od stavebního úřadu za nepovolené stavby několika přístřešků u domu. „Vytvořili si tam takové slumové městečko,“ říká starosta. Podle dobře informovaného zdroje z Dubí měl majitel domu tyto „chlívky“ pronajímat k bydlení za 4 tisíce korun. V domě ověšeném satelity bydlí desítky lidí. Rodina si vždy přihlásí nájemníky, kteří pobírají velké sociální dávky. Přijde si tak na slušné peníze.
V současné době dluží romská rodina městu kolem 800 tisíc. Dubská radnice tak nyní čeká na vyhlášení termínu exekuce. „Záleží na teplickém soudu,“ dodává Pípal. Dům by pak v exekuci měl připadnout městu za dluh, který rodina nesplatila. Starosta také dále vysvětlil, že v tomto případě pak nebude muset město hledat nájemníkům náhradní bydlení. Chce však dát šanci matkám s dětmi. Sociální odbor sleduje, kolik zhruba žije v domě žen s dětmi, aby se případně mohl dojednat azylový dům.
Dubí by se odstěhováním této problematické skupiny velmi ulevilo. „Je to velmi problematická rodina, řešíme neustále stížnosti od okolních obyvatel,“ potvrzuje Tomáš Pykal, ředitel dubské městské policie. Dodává, že když se mezi strážníky rozšířila zpráva o tom, že by se problematická rodina mohla brzy stěhovat, plno strážníků by se přihlásilo na dobrovolnou a neplacenou službu, až bude stěhování probíhat. Dubí by se pak mělo stát zase o něco bezpečnější.