A další službou je svoz nebezpečného odpadu, jako jsou například ledničky nebo autobaterie.
Sběrová akce proběhla o víkendu a podle informace z magistrátu odvezli pracovníci společnosti Marius Pedersen auty z ulic přes tunu věcí. Největší množství z toho byly staré plechovky barev, které nepatří do popelnice.
Čety musely objet po městě dle předem stanoveného harmonogramu, který byl zveřejněn na úřední desce města, na šedesát stanovišť. Věci jim sem přineslo 75 lidí.

Během svozu se lidé zbavili pěti ledniček, které jim doma překážely. Ani ty totiž nepatří běžně ke kontejnerovým stáním. Za to hrozí pokuta.
Jen pro srovnání, v roce 2002, kdy město pořádalo tento svoz nebezpečného odpadu poprvé, se v nákladních autech sešly v konečném součtu téměř tři tuny odpadu. Nejvíce to zatím bylo v roce 2004, kdy se na podzim z ulic od lidí svezly čtyři tuny ledniček, léků, vyjetých olejů, pneumatik a dalších složek, které jsou charakterizovány jako nebezpečný odpad.
Podle informace Ladislavy Markové z teplického magistrátu to byl letošní poslední svoz.
Město, které služby objednává, považuje mobilní svoz nebezpečných složek komunálního odpadu za důležitou součást celého systému nakládání s odpady ve městě.

Vítají ho i občané: „Koupil jsem si na jaře nové pneumatiky a těch starých jsem se poměrně pohodlně při podobné akci před lety zbavil,“ uvedl Jaromír Tušivský z Teplic.
Zbavit se starých spotřebičů a dalších věcí mají lidí možnost také jinak. Ustanovení zákona o odpadech ukládá výrobcům a dovozcům zpětný odběr některých výrobků.