V Krupce se konaly tradiční Mariánské poutní slavnosti, v Dubí pak Dubské slavnosti u příležitosti 515. výročí založení města a v Bílině Den horníků.
Slavnosti v Krupce otevřel slavnostní průvod městem, který dorazil v sobotu až na náměstí. Zde starosta města Milan Puchar v rytířském převleku propůjčil pořadatelům Krupku na uspořádání trhu a doprovodného veselí.

Na dva dny byl připraven bohatý hudební program, doplněný kolotočářskými atrakcemi v prostoru Parku Herty Lindnerové. V ulicích nechyběly tradiční stánky s pouťovým zbožím.

Prostor před radnicí obsadila skupina historického šermu Merlet, která také sobotní část programu pak v noci uzavřela ohnivou show. Po celý den byl připraven v podání skupiny program laděný do období gotiky, nechyběla muzika, tance, šermířské, kejklířské a další vystoupení.
Program byl koncipován na více místech ve městě. Hlavní scéna byla na Mariánském náměstí. Za hudbou bylo ale také možné zavítat například do letního kina, kde byly připraveny Ozvěny z klubu Rega.

Organizátorem slavností byl místní dům kultury. Doplňkovým programem byla například výstava kaktusů v prostorách městského úřadu.
Neděle pak v Krupce patřila dechovkám a mažoretkám.

V Dubí se slavnosti odehrávaly v prostoru zahrady u Lidového domu v Pozorce. Rozloženy byly do tří dnů, když je v pátek odstartovaly fanfáry u kostela Panny Marie.

Den horníků se konal na Kyselce a tradičně přilákal poměrně dost návštěvníků. Starosta Bíliny Josef Horáček si pochvaloval, jak se akce povedla, i když počasí se odpoledne začalo kazit.