Teplický primátor Jaroslav Kubera prakticky každý rok opakuje, že Teplice mají velký ohňostroj v rámci „Lázeňské“. Na ten samozřejmě město přispívá. „Na Silvestra se ohňostroje odehrávají v hojné míře v režii soukromých subjektů, není proto nutné dělat velký ohňostroj hrazený z městské pokladny,“ vysvětluje Kubera.

Podobný názor sdílí i bílinský starosta Josef Horáček. „Silvestrovský ohňostroj Bílina dělat nebude,“ potvrzuje. „Kanonádu“ a světelný rej si Bíliňané mohli užít při slavnostním rozsvěcování vánočního stromku na náměstí. Slavnost se proměnila v malý vánoční jarmark. Stejně tak si ohňostroj mohli užít i návštěvníci Májového jarmarku. Starosta vysvětluje, že při těchto příležitostech si lidé ohňostroj mnohem více užijí a hlavně potěší i děti. V silvestrovském půlnočním blázinci by sebehezčí městský ohňostroj tak trochu zanikal. Naposledy snad Bílina i mnohá města financovala ohňostroje při vstupu do nového tisíciletí. To za oslavy stálo.

Zvláštní tradici má již několik let Duchcov. Na Silvestra také žádný ohňostroj nepořádá. Ovšem 1. ledna se na duchcovském náměstí koná vítání nového roku. A součástí je novoroční ohňostroj. Marika Drašarová z Domu kultury v Duchcově také zmínila, že na Silvestra si lidé „ohňostroje“ sami doma. „Rozhodli jsme se proto, že budeme na náměstí dělat Vítání nového roku. Koná se pravidelně již od roku 2000,“ upřesňuje Drašarová. S novým rokem se lidé chodí vítat rádi a a tuto tradiční – netradiční slavnost si oblíbili. Program je v režii Divadla M. Jak uvedl duchcovský místostarosta Zbyněk Šimbera, ohňostroj je financován z rozpočtu Domu kultury. Ten však patří pod město, takže z městských peněz. Přispívají samozřejmě také různí sponzoři.
Hromadné ohňostroje se tak budou možnám konat opět při nějakém zajímavém datu. Nakonec ale přece všechny ty rachejlte a světlice dají dohromady velký ohňostroj.