Od 9. srpna budou autobusy končit v Rudolické ulici v zastávce "Rudolická, MUS", tedy u konečné tramvaje. Kromě dočasného zrušení zastávky "Nádraží" nebude provoz autobusových linek narušen a k dalším změnám jízdních řádů dotčených linek nedojde, informovala radnice.

Podle městského webu bude odstavování autobusů prováděno v Rudolické ulici, jednak obousměrně v místě od zastávky „Rudolická, MUS" ke kruhovému objezdu směr Bílina a dále rovněž obousměrně u hypermarketu TESCO přímo v prostoru zastávky "Tesco" a v prostoru u čerpací stanice. Tato místa na odstavování autobusů budou vyznačena vodorovným dopravním značením, které zajišťuje zhotovitel stavby, uvádí se na městském webu.

Demolice obou mostů bude probíhat souběžně. Silniční most stavbaři zlikvidují celý najednou, most pro pěší ve dvou etapách, aby na jeho část mohli chodci a auta. Demolice bude zřejmě koncem srpna, kdy se na několik hodin zcela uzavře silnice I/13 pod mosty a auta se odkloní na objízdné trasy.

Demolice zchátralých mostů a výstavba nových stojí 32 milionů korun. Na nový most pro pěší a cyklisty získalo město dotaci. Soutěž firem celkovou cenu snížila, původně se počítalo se sumou 72 milionů. Vítězný dodavatel se zavázal, že stavbu oproti původnímu plánu urychlí efektivnější demolicí obou mostů. Ještě v květnu se hovořilo o tom, že vše potrvá jeden rok. Je to největší investiční akce města v roce 2013.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT O AKCI, KTERÁ BUDE LIDI RUŠIT

AUTOBUSY: od 9. srpna nebudou žádné autobusy zajíždět až k budově nádraží, poslední zastávka před nádražím bude v Rudolické ulici

OSOBNÍ AUTA: budou smět jezdit přes most pro chodce, ale jen rychlostí 20km/h.

SILNICE I/13 POD MOSTY: uzavřena bude několik hodin o víkendu, zřejmě koncem srpna

NOVÝ PROVOZ: lidé se po prvním novém mostě poprvé svezou nebo projdou s velkou pravděpodobností již v zimě, na přelomu letošního a příštího roku