V opakovaných lednových volbách, na které dohlížel Ústecký kraj s policií, skončilo na druhém místě Spolu (30,4%), které obdrželo tři mandáty. Třetí místo patří subjektu Rozvoj Moldavy a Nového města (22,9%) s dvěma mandáty a čtvrté místo náleží SPD (13%) s jedním mandátem. Zastupiteli se stali Josef Sviták, Lenka Nováková a Vojtěch Kužel (všichni Otevřeně k všem), David Leitermann, Marcel Münzberger a Eva Kardová (všichni Spolu), Jakub Pěkný a Jiří Wasserbauer (všichni Rozvoj Moldavy a Nového města) a Zdeňka Teplá (SPD).

Starostka před hlasováním opět zúžila počet lidí, kteří mohli v sobotu přijít. Ze seznamu voličů vyškrtala 38 osob, kteří podle ní v obci nežijí a nemají k ní žádný vztah. Vedení obce své rozhodnutí opřelo o předchozí závěry soudních jednání v podobných případech. Loni v září rozhodnutí nerespektoval předseda komise nominovaný za SPD a vyškrtnuté voliče hlasovat nechal. Podle krajského soudu na to tehdy neměl právo. „V tom usnesení krajského soudu je to několikrát zmíněno. Jedná se o protizákonný akt volební komise,“ nechala se slyšet starostka Nováková.

Tentokrát okrsková volební komise zamítnuté voliče volit nenechala. Kdo nemohl hlasovat, sepsal stížnost. „Jsou tu občané, kteří mají k Moldavě vztah teď, v minulosti nebo mají nějaké plány. Na každém občanovi je, pokud je svéprávný, zda jde volit,“ citovala Česká televize lídryni místní kandidátky SPD Ivetu Boudišovou, která s postupem starostky nesouhlasila.

Minule vyhrála na Moldavě SPD (29%) před uskupením starostky (26%).