„Když jsem přicházela k autobusu pro svého syna, viděla jsem rozčílené rodiče. Hned mi bylo jasné, že se něco stalo. Když jsem se to dozvěděla, byl to pro mě obrovský šok. Člověk si řekne: pustím dítě se školkou na výlet, nemusím se o něj obávat a ono tohle,“ rozčilovala se Mikotová.

Chlumecká mateřská škola Pod Hůrkou se rozhodla pro děti uspořádat výlet do Benešova nad Ploučnicí na pohádku Princ Bajaja. Pro dopravu dětí využila služeb místní autobusové společnosti Nord Bus.

Nemilé překvapení čekalo na učitelky ve Varvažově. Policisté se ve středu v obci zaměřili na dodržování nejvyšší povolené rychlosti a autobus plný dětí v jejich síti pro rychlou jízdu uvízl.

Hlídka také zjistila, že jel řidič nejen rychle, ale také usedl za volant pod vlivem alkoholu.
„Jednapadesátiletý řidič jel o více jak deset kilometrů za hodinu rychleji, než byla povolená rychlost. Dechovou zkouškou bylo řidiči také naměřeno 0,2 promile alkoholu. Řidiči byl na místě odebrán řidičský průkaz, hrozí mu pokuta až do výše 20 tisíc korun a zastavení činnosti na jeden rok,“ uvedla k případu mluvčí republikové policie Jarmila Hrubešová.

Podle slov ředitelky Mateřské školy Pod Hůrkou Mileny Špulákové je celá nepříjemnost hlavně na bedrech společnosti Nord Bus.
„My jsme si jen objednali dopravu. Zda řidič usedne za volant pod vlivem alkoholu nebo ne, my odpovědnost neneseme. Navíc řidič nejevil při nastupování dětí do autobusu známky opilosti. Na obranu majitele autobusové společnosti Pavla Chaloupky musím říci, že hned přijel na místo s náhradním řidičem. Děti po půl hodině pokračovaly v jízdě za pohádkou. Představení jsme v pohodě stihli,“ řekla Špuláková.

Majitel společnosti Nord Bus Pavel Chaloupka se rozčílení rodičů nediví a k celé věci se staví čelem.
„Taková věc se stát nesmí, s řidičem byl okamžitě rozvázán pracovní poměr. I přesto, že u řidičů provádíme několikrát do měsíce namátkové dechové kontroly na alkohol, neuhlídali jsme to. Za celou naši společnost se omlouvám všem rodičům. Školce jsme nabídli kompenzaci v podobě přepravy zdarma,“ řekl Chaloupka.