„Koalice se chová nehospodárně a připravuje město o miliony korun. Nesouhlasíme s extrémně nízkou cenou. Problematické jsou i další okolnosti spojené s prodejem, obsahem uzavřené smlouvy o spolupráci i se společností, která má o prodej pozemku zájem,“ uvedla zastupitelka za Zdravou Krupku Miloslava Bačová.

Starosta města Zdeněk Matouš (ČSSD) v prodeji žádný problém nevidí. „Pro nás je tento prostor nepotřebný a už dlouho leží ladem. Některá města takové prostory dokonce dávají zadarmo,“ řekl. Policie podle něj na prodeji neshledá nic nezákonného.

Nic špatného Matouš nevidí ani v tom, že prodej byl schválen v tajném hlasování. I to opozice kritizuje. „Tajné hlasování může být nejdemokratičtějším způsobem jen v případě, kdy se jedná o personální záležitosti, nikoli v případě rozhodování o záležitostech majetkových a finančních,“ poukázala Miloslava Bačová.

Z přítomných 18 zastupitelů se pro prodej v tajném hlasování vyslovilo 13 z nich. Zdravá Krupka se společně se zastupiteli za ANO 2011 tohoto hlasování odmítla zúčastnit. Opozici pak ani neprošla snaha o revokaci usnesení.

Vedení města se k celé záležitosti, která nyní rezonuje Krupkou, vyjádřilo na svých stránkách. I tam koalice v souladu se slovy svého starosty popírá, že by mělo jít o podezřelý či ukvapený prodej, který by nebyl v souladu s platnou legislativou.

„Celý proces záměru a prodeje trval několik let, byl řádně diskutován a vše proběhlo podle zákonných předpisů platných v České republice. Zastupitelstvo města, včetně opozičních zastupitelů, mělo o celém projektu veškeré informace,“ komentoval na jednání zastupitelstva místostarosta Rostislav Kadlec (Krupka naše město).

Miloslava Bačová si to ale nemyslí. „Během projednávání nám chyběla nejen samotná smlouva, ale i stanovisko městského právníka k možnosti vypovězení této nevýhodné smlouvy,“ sdělila v souvislosti s rozhodnutím podat trestní oznámení. Podezření podle ní vzbuzuje i samotná společnost, které město pozemky prodává.

Podle mluvčího policie Daniela Vítka se Jabloňovým sadem bude policie zabývat v dalších týdnech. „Vyžádáme si k tomu potřebné dokumenty. Pozveme si zúčastněné osoby k podání vysvětlení,“ zmínil Vítek. V rámci prověřování prodeje si kriminalisté nechají také udělat vlastní znalecké posudky v dané věci.