"V Teplicích opravujeme koryto zakrytého potoka Bystřice o celkové délce 524 metrů. Aktuálně pracujeme na čtyřech úsecích z celkových pěti," sdělilo Povodí Ohře v tiskové zprávě.

Z uvedené zprávy vybíráme to nejdůležitější:
* Na prvním úseku odbouráváme stávající stropní konstrukce a na části úseku provádíme dobetonování nového stropního krytu. V dalším úseku připravujeme staveniště pro přeložku inženýrských sítí. V těchto dnech z důvodu zvýšených průtoků vody neprovádíme práce v korytě vodního toku, ale pouze na povrchu.
* Stavebními pracemi budou zachovány kapacitní parametry zakrytého potoka. Stavba zahrnuje také výstavbu mostu, rekonstrukci komunikací a veřejného osvětlení.
* V místě prací platí dopravní omezení, kdy je uzavřena Palackého ulice od křižovatky s ulicí 14. října až po křižovatku s ulicí Klicperova. Pro řidiče zde platí dopravně značená objízdná trasa.

Zdroj: Deník/Petr Málek

Na financování akce v hodnotě 139 mil. Kč bez DPH se podílí město Teplice s celkovou částkou 45 mil. Kč. "Realizaci stavby zkomplikovalo období koronaviru. I tak pevně věřím, že se v této části blížíme ke zdárnému konci nejen této stavby, ale zároveň všech dopravních omezení, která občanům města komplikují život. Vzhledem k celkovému technickému stavu zakrytých vodních toků na území města koordinuje město Teplice další dva investiční projekty Povodí Ohře,“ vysvětlil náměstek primátora Teplic Hynek Hanza.

Podle mluvčí Povodí Ohře Dany Zikešové je předpoklad, že stavební práce skončí v závislosti na klimatických a hydrologických podmínkách do konce září 2024.

Ilustrační foto. Nevybuchlý dělostřelecký granát.
Muž si myslel, že vykopal na zahradě v Teplicích granát. Bylo to ale něco jiného