Magistrát města Teplice oznámil úplné uzavírky některých komunikací v Teplicích, a to v souvislosti rekonstrukce železničních přejezdů.

Podle zpráv z odboru dopravy na teplickém magistrátu půjde o ulice Přítkovská, Zemská a Emílie Dvořákové. Práce jsou rozloženy do dvou etap. V loňském roce již v dotčených místech proběhly omezení provozu v důsledku přípravných prací.

Teď přijde na řadu kompletní rekonstrukce v návaznosti na práce v koridoru na trati z loňského roku.

Práce budou po etapách

V první etapě půjde o přejezdy v ulicích Přítkovská a Zemská. Práce zde budou probíhat dle plánu od 17. 3. do 3. 4 . Objízdná trasa povede po ul. E. Dvořákové, dále po ul. J. Koziny a Stanová. Objížďka bude vymezena dopravním značením.

Nejinak tomu pak bude také v druhé etapě, která se bude týkat přejezdu v ulici Emílie Dvořákové a to v termínu od 4. 4. do 7. 4. Objízdná trasa povede po ulicích Zemská a Přítkovská, dále přes obce Novosedlice a Proboštov po ul. Vrchoslavská a kpt. Jaroše.

Další omezení provozu bude na kruháku

V Trnovanech pokračuje také stavba dvou nových okružních křižovatek, přesněji jejich dostavba. Vloni se stačila hrubá stavba, nyní se dodělává a především přijdou na řadu povrchy. A to přinese do Trnovan další komplikace v dopravě.

Od poloviny března dodavatel okružní křižovatky Masarykova – Modlanská – Přítkovská plánuje frézování vozovky, původních živičních vrstev, a následně pokládku nových povrchů.

Práce budou probíhat zpočátku bez omezení provozu. Při frézování, ale zejména při pokládkách nových vrstev, stavební firma předpokládá uzavření průjezdu křižovatkou ve směru od Ústí – od křižovatky s ulicí Seifertovou, ve směru od Modlan od křižovatky s ulicí Štúrovou a ve směru z Přítkovské od ulice Antala Staška. Uzavírky budou jenom po dobu vlastního provádění prací.

Podobně se po zimní pauze začalo pracovat také na nové okružní křižovatce Riegrova, Okružní, Stanová. Zde budou práce probíhat za částečného uzavření. Zatím však bez omezení a spíše pak o víkendech v závěru dubna. Při pokládání konečných povrchů zde bude doprava řízena semafory.