Revitalizace klášterního kostela zvítězila v kategorii Rekonstrukce objektu. Mezi nejlepších padesát projektů do finále postoupila obnova památky v Oseku ze tří stovek nominovaných staveb.  

Barokní klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Oseku je nejcennější památkou cisterciáckého klášterního areálu. Součástí kláštera je také pivovar. Hlavní stavbou ale kostel, a ten byl v havarijním stavu. Z výzdob se uvolňovaly jednotlivé části omítek a štuků, které opadávaly i během bohoslužeb, zřejmě z důvodu dlouhodobého zatékání. Výmalba byla oprýskaná, kostel byl ponurý a tmavý. Po restaurování se vrátil interiér do svých původních barokních barev.

Rekonstrukční práce na kostele v areálu kláštera Osek.
Kostelu v Oseku se vrací zašlý lesk. Bude to stát 130 milionů korun

Součástí revitalizačního projektu byla oprava kaplí svatého Kříže a Božího Hrobu. Odborníci obnovili také obrazy, oltáře, kropenky, varhany, dlažbu a mobiliář. Byla zavedena nová elektroinstalace. Po celou dobu opravy v interiéru stálo lešení, práce byly rozděleny do etap a probíhaly odshora dolů na celém kostele i nad presbytářem. Kostel dostal novou střechu.

Přípravné fáze k opravě začaly v roce 2018 a k otevření kostela veřejnosti došlo v roce 2022. Památka byla kvůli opravám zavřená. Od jejího otevření se v neděli konají bohoslužby. Kostel nabízí prohlídkový okruhu.