Za opravy zaplatí více než 52 milionů korun. Přes polovinu z této sumy půjde na největší investiční akci, do Základní a mateřské školy Koperníkova na sídlišti Šanov II.

V Koperníkově škole dokonce skončil dříve uplynulý školní rok, aby mohly začít včas přípravné práce a vše se stihlo v termínu přes léto. „Probíhá zde instalace systému nuceného větrání, a to v ceně zhruba 29 milionů korun. Rekuperace má zajistit přísun a cirkulaci čerstvého vzduchu v učebnách i společných prostorách,“ uvedl náměstek primátora Jiří Štábl, který má školství v Teplicích v gesci.

Práce v ZŠ Koperníkova zasáhnou i část nového školního roku. „Harmonogram prací včetně výměny osvětlení v učebnách nepustí děti do školy. Školákům ze ZŠ Koperníkova proto začne výuka ve třídách skoro o tři týdny později než jinde,“ podotkl náměstek.

Začátek školního roku na základní škole Koperníkova je odsunutý až na 20. září. Podle vedení školy ale učitelé pro žáky připravili alternativní vzdělávací aktivity. „Co vím, tak to budou různé tematické úkoly především z hlavních předmětů, které budou děti plnit v týdenních plánech. Jejich harmonogram rodiče obdrží na konci srpna tak, aby měli veškeré informace a děti mohly jednotlivé úkoly plnit s nimi nebo i samostatně,“ poznamenal Štábl.

Na ZŠ Plynárenská v Proseticích a ZŠ Bílá Cesta budou mít po prázdninách nové rozvody elektrické energie. Ve škole v Proseticích bude ještě i nová podlaha v tělocvičně a na Bílé cestě zrekonstruují venkovní víceúčelové hřiště. Ve školním objektu v Krušnohorské ulici začalo zateplování obvodových stěn. Investiční akce, která má zajistit energeticky úspornější provoz, by měla být dokončená na konci října. Práce na fasádě školy ale nezmění harmonogram školního roku.