Čím vším dobrovolnice z krupského útulku a lidé z Nadace Tlapka prošli poté, kdy se před půl rokem dozvěděli, že činnost útulku pro opuštěná zvířata v Krupce má své dny definitivně sečteny a jeho provoz ke konci roku 2008 končí, si můžete přečíst na stránkách Tlapky.

Nový útulek bude v bývalé pštrosí farmě v Žimu, kde bude pro zvířata ideální prostředí. Pozemek je rozsáhlý, takže areál bude zřejmě fungovat jako záchranná stanice, kde budou i jiná zvířata, než pejsci a kočky. Vše je ale v jednání a na samém začátku.

„Areál je krásný, ale úplně prázdný, začínáme na „zelené louce“. Pokud nám budou lidí chtít pomoct, potřebujeme kromě matrací, dek a koberců všechno. Tedy vodítka, obojky, odblešovací a odčervovací prostředky, léky pro kočičky a pejsky, kočičí toalety, kočkolit, pelíšky, krmení, boudy, dřevo na topení, kolečko, lopaty, košťata. Je toho moc,“ uvedla Irena Málková.

Nový domov zde nalezne v první řadě desítka pejsků, které z nevyhovujících podmínek, do nichž byli z krupského útulku převezeni, získala do péče Nadace Tlapka. Tito pejskové byli umístěni do domácích depozit a mikroazylů. Jednalo se o pejsky převážně nemocné, staré, handicapované nebo týrané, kteří byli bezprostředně ohroženi na životě, jako byla slepá Mánička, třínohý Filípek, operovaný Rex nebo týraná Terezka.

S konkrétní pomocí se můžete obrátit na Irenu Málkovou, telefon 731648264.