Pouť se podle starosty koná v Oseku odjakživa. „Co pamatuji, vždycky se třetí sobotu v měsíci srpnu jezdilo do Oseka na pouť a přitom se navšívili příbuzní, kteří tu žijí. Po revoluci se k pouťovým atrakcím přidalo historické tržiště, situované do prostor klášterního nádvoří,“ vzpomíná. Kolik lidí se letních slavností účastní záleží hodně na počasí. „Když jsme to před několika lety nechávali spočítat, vystřídalo se tu během víkendu na třicet tisíc lidí,“ dodal starosta Hlinka.
Pro letošní rok v Oseku připravili novinku. V rámci Oseckých slavností se bude konat slavnostní průvod městem, který vyrazí v 9 hodin od Základní školy v Hrdlovské ulici směrem přes Tyršovu ulici ke vstupu do kláštera. Jeho součástí bude mládežnická kapela čtyřiceti lidí.

Město Osek vyhlásilo soutěž pro děti i dospělé o nejhezčí dobový kostým. Vzhledem k tomu, že je historické tržiště situováno do počátku 20. století, tak i kostýmy by měly být z tohoto období. Prohledejte tedy skříně svých babiček a dědečků a přijďte do průvodu. Vyplatí se to. Hlavní cenou budou volné vstupenky na atrakce v lunaparku a občerstvení v hodnotě 1000 Kč.