Původně byl určen k zásahům na letištních plochách v SRN a než zaparkoval v hasičské zbrojnici v Oseku, sloužil na letišti v Bonnu.
„Stroj je osazený nástavbou Rosenbaum, vzduchem chlazený motor má obsah 6 tisíc, s pohonem obou náprav, takže vozidlo je přizpůsobené na průjezd těžkým terénem,“ vysvětlil majitel oseckého autoservisu Jiří Kučera, který pro město zajišťoval koupi. Ten také s německým partnerem vyjednal v případě potřeby dodávky náhradních dílů do pěti dnů.
„Smluvní cena auta je 15 tisíc euro, takže částku od dolů Chomutov jsme do něj investovali celou,“ potvrdil starosta Oseka Jiří Hlinka.
Původní majitel vybavil hasičský vůz veškerými potřebnými proudnicemi, spojovacím materiálem, zkrátka vším, co je nutné k bezchybnému provozu.
„Revír“ oseckých dobrovolných hasičů zasahuje až na Dlouhou louku a podle slov jejich starosty Václava Šedého, v průběhu loňského roku zaznamenali sedm výjezdů. „Jakmile však nastane suché léto, i patnáctkrát až dvacetkrát zasahujeme u požárů trávy a lesních porostů,“ dodal Šedý.⋌(est)