Hlavním organizátorem je Městský úřad v Oseku, který v akci vidí veliké lákadlo nejen pro samotné občany města, ale také pro obyvatele přilehlého okolí.
„Velmi nám záleží na hladkém průběhu celé akce, proto se její přípravou zabýváme s dostatečným předstihem. Rozhodně by se nemělo stát, že bude něco chybět, jako například veřejné toalety či dopravní značení,“ upozorňuje Jiří Hlinka, starosta města.

Ten dále informoval, že již výše zmíněné dopravní značení bylo umístěno na komunikace již sedm dní předem spolu s dodatkovými tabulkami. Důvod je vcelku jasný - řidiči se blíže obeznámí s místy, kde bude doprava omezena či zcela uzavřena, a nedojde tak k vážnějším dopravním kolapsům a podobným nepříjemnostem. Samozřejmostí je také dostatečný počet parkovacích míst.

„Pro obzvláště neposlušné řidiče bude varováním i skutečnost, že během slavností bude přítomna i dopravní policie spolu s odtahovou službou. Doufáme však, že jejich zásahu nebude potřeba,“ věří osecký starosta Jiří Hlinka.
Změnou oproti předchozím ročníkům bude i slavnostní zahájení, jehož se zúčastní i hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Ten se sice na slavnostech objevuje každoročně, ale v „civilu“, s rodinou.