„Je to moc hezká lokalita, lidé, kteří zde budou jednou bydlet, budou mít nádherný výhled na Krušné hory,“ řekla nám místostarostka Oseka Hana Šimánková. A jak podotkl starosta Jiří Hlinka, už teď je zájem o stavbu domků veliký, i když je vše zatím ve stádiu příprav.

Schvalovaná studie řeší zastavění celého území tak, aby byl respektován stávající charakter zástavby v Oseku. Územní plán neumožňuje výstavbu větších obchodů, ale v rámci jednotlivých domů by mohly v přízemí vzniknout malé provozovny, nabízející služby. Počítá se i s menší oddychovou zónou.

Na celém projektu je nejsložitější vyřešit majetkově pozemky. Část jich patří městu, část je soukromníků a část je pozemkového fondu jako historický majetek cisterciáckého řádu.

„S fyzickými osobami je jednání jednodušší, ale musím říct, že i cisterciáci jsou přístupní a ochotní jednat, což je nejdůležitější,“ říká starosta Hlinka.

Projekt je podle jeho slov rozdělený na etapy. První etapa, která se týká pozemků města a konkrétních soukromých vlastníků, by měla zahrnovat výstavbu 31 domků.

KLIKNI NA MAPKU!!!

Mapka nových domů v Oseku

„V letošním roce se udělá změna územního plánu a v roce 2012 by se mohlo začít stavět. Druhá etapa už se týká právě pozemků pozemkového fondu, které jsou majetkem cisterciáckého řádu.

Tady se v rámci řešení sítí musí vyřešit i odkanalizování celého území. Týká se to i ulice Jateční, kde už na to lidé netrpělivě čekají, aby se mohli připojit na síť,“ vysvětluje Jiří Hlinka.

Podle starosty se musí udělat zasíťování efektivně, aby koncová cena stavebních parcel byla dostupná pro „normální“ lidi.
Kdy by se mohli do domků začít stěhovat jejich noví majitelé, si zatím netroufá odhadnout.

Vše je teprve na začátku. Náš typ, že by to mohlo být v roce 2015 se mu ale zdál poměrně reálný.
Na projektu je sympatické, že uvažuje o parcelách kolem tisíce metrů čtverečních a i několika větších, takže domky nebudou „nalepené“ jeden na druhém, jak je to v řadě měst bohužel běžné.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.