Po oba dny bylo v ulicích centra města, kde bylo soustředěno hlavní dění, plno. A to i přesto, že příliš nepřálo počasí. Pro někoho byla zatažená obloha příjemná v tom, že nebylo vedro, stánkaři ale příliš radosti neměli. Hudební dění bylo rozloženo na pět hlavních scén. Každý si mohl vybrat z programu, co mu zrovna vyhovuje.

SOBOTA

9:00 Asi nejzajímavější ze sobotního dopoledne bude tradiční zahájení. To začne v 11 hodin kostýmovým průvodem ke svěcení pramenů,to se uskuteční v 11.15 uKolostůjovy kašny.Teplický primátor Jaroslav Kubera má připravenou vítací verzi jak pro pěkné počasí, tak i pro deštivo. Na Severní svéně se však hraje již od půl desáté. Odstartuje BIG SOUND ORCHESTRA z Teplic. Kolonáda ožilajiž v půl deváté, kdy začala své vystoupení dechovka MOSTEČANKA a soubor mažoretek KAMELKY.

I přes nepříznivé počasí si lázeňská získala mnoho příznivců. V ulicích lázeňského města je plno lidí. Prší.Slavnostní zahájení 855. lázeňské sezóny v Teplicích zpestřilo tradičně Oranžové kole Nadace ČEZ, které je v sobotu i v neděli umístěno v prostorách lázeňské kolonády. Šlape se pro dvě neziskové organizace z Teplic

V sobotu od 14 hodin proběhl duel osobností, ve kterém proti sobě soupeřili primátor Teplic Jaroslav Kubera a místopředseda představenstva ČEZ Distribuce Martin Němeček. Podpořit neziskovky se rozhodli také dvojnásobný olympijský vítěz a rychlostní kanoista Martin Doktor či herečka Šárka Ullrichová.

V neděli 25. 5. 2008 v 17.00 hodin na Severní scéně na náměstí Svobody společně předají Jan Vyskočil z Nadace ČEZ a primátor Teplic Jaroslav Kubera obdarovaným symbolické šeky.


„Přidejte, je rychlejší,“ povzbuzovali diváci primátora Kuberu. Toho přišla podpořit jeho paní Věra a s úsměvem sledovala, jak jen v košili a kravatě šlape ze všech sil do pedálů. Nabízenou cigaretu, doutník a fakfku odmítl s tím, že se musí nejprve pořádně rozehřát, aby se mu sklepní sklípky pěkně otevřely.“ Za svou snahu a sportovní výkon si obapánové vysloužili nejen potlesk všech přítomných, ale i hezkou čajovou soupravu.

Oranžové kolo se představí v Teplicích již počtvrté. Cílem tohoto charitativně-sportovního projektu je podpořit neziskové organizace působící v regionech a současně upozornit veřejnost na nutnost pomáhat těm potřebným v naší společnosti,“ představila projekt Oranžové kolo ředitelka Nadace ČEZ Lucie Speratová.

Veřejnost bude mít po celý víkend 30. – 31. 5. 2009 příležitost usednout na speciálně upravený rotoped a minutou jízdy symbolicky pomoci neziskovým organizacím působícím na Teplicku.
O jejich přízeň budou mezi sebou soupeřit Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích a Český červený kříž v Teplicích. Návštěvníci budou moci sami určit, které z uvedených organizací chtějí pomoci. Body získané šlapáním na rotopedu určí, v jakém poměru si mezi sebe organizace rozdělí částku 200 tisíc korun, které na tuto sportovně charitativní akci věnovala Nadace ČEZ.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích na sídlišti Prosetice funguje již od roku 1999 a v roce 2000 získalo statut školského zařízení. Svou pomoc zde poskytuje zkušený tým odborníků dětem a mladým lidem bez ohledu na rasu, národnost, vyznání, politické přesvědčení nebo příslušnost ke společensko-sociální skupině. Nejčastěji středisko navštěvují romské děti ve věku 6 až 15 let, příležitostnými návštěvníky je i mládež ve věku 16 až 18 let. Pro mladistvé nabízí organizace řadu služeb, které ocení dospívající, jako např. pomoc při výběru učebních a studijních oborů, při zprostředkování práce, řešení administrativních a sociálních problémů, rekvalifikační kurzy nebo pomoc při výchově k rodičovství a další aktivity. Cílem všech, kteří se na činnosti střediska podílejí, je přispívat k výchově a celkovému rozvoji a růstu mladých lidí v salesiánském duchu založeném na křesťanských hodnotách, poskytovat dětem a mladým lidem vhodné a bezpečné trávení volného času, a tím předcházet primární kriminalitě a závislostem. Nabídku pestrého programu pro trávení volného času vytváří dětem pedagogové volného času, romští asistenti a dobrovolníci.

„V našem středisku nabízíme mladým lidem možnost prožít svůj volný čas hrami, soutěžemi, sportovními, hudebními a vzdělávacími programy. Tyto programy pro ně připravujeme i o víkendech a v době zimních a letních prázdnin,“ vysvětluje Monika Janušová, programová vedoucí střediska.

Český červený kříž sociální služby – týdenní stacionář a odlehčovací služby a pečovatelská služba pro seniory v Teplicích:
Občanské sdružení provozuje svou činnost již od roku 2003 a své aktivity dělí do dvou oblastí: do oblasti sociální a zdravotní péče. Do první spadá starost o seniory a osoby s Alzheimerovou chorobou. Pro tyto nemocné nabízí sdružení ubytování ve stacionáři v budově OS ČČK a pečovatelskou službu pro seniory v terénu. Pracovníci stacionáře poskytují kompletní celodenní péči klientům, kteří jsou zcela závislí na pomoci druhé osoby po dobu 24 hodin.

Na oddechové scéně šichni čekali na Idu Kelarovou a její Jazz Famelia. Paní Kelarová trochu vyděsila organizátory. Jak prozradila moderátorka Eva Stieberová, nejprve se jim ztratila na historickém tržišti na Zámeckém náměstí a pak cestou na pódium ještě zbloudila na zámku. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a natěšené publikum se dočkalo zvé oblíbené zpěvačky.

Hrnkové trhy, které jsou už od roku 1992 každoročně součástí slavnostního zahájení lázeňské sezony v Teplicích, nechyběli ani tentokrát. I když zde kvůli krizi, která dopadla nejcitelněji právě na výrobce skla a porcelánu, tu tentokrát nebyly zastoupeny další porcelánky s jedinou výjimkou, zákazníci měli z čeho vybírat. Nechyběla ani tradiční tombola a stovky lidí využili možnost nákupu za výhodnou cenu. Spokojen byl i obchodní ředitel Českého porcelánu , protože i když neměl ještě konečný součet, z tržeb bylo patrné, že budou vyšší než v loňském roce. A to je pro dubskou porcelánku a její zaměstnance určitě dobrá zpráva.

Vrcholem sobotního dne byl ohňostroj, který se opět povedl. Před ním zahrála na Velké scéně skupina Chinaski.
Po sobotě zůstal v ulicích nepořádek, o který se musely postarat komunální služby a nejinak tomu bylo i po skončení nedělního programu.
I když podle ohlasů návštěvníků bylo letos v ulicích poházeno méně kelímků, než tomu bylo v loňském roce. Práci na „lázeňské“ měla také policie. Jak řekl Michal Chrdle, ředitel teplických strážníků, během soboty museli strážníci zasahovat například v oblasti Velké scény, kde někdo střílel z plynové pistole. V parku u mušle zase někdo vyhrožoval lidem s řetězem v ruce. Za sobotu byly nahlášeny strážníkům tři ztracené děti.

NEDĚLE

V neděli již bylo počasí o něco lepší, občas i vysvitlo sluníčko. Ovšem kdo si myslel, že se neděle obejde bez deště, mýlil se. Navečer opět začalo proprchávat a na obloze se vytvořily nehezké mraky. To mnoho lidí jistě odradilo a tak v neděli již tolik lidí v ulicích lázeňského města vidět nebylo. Celé slovnosti zakončil RocKoncert Severočeské filharmonie. Ten tradičně přilákal poměrně dost lidí. Ještě aby ne, převážně rockové skladby v podání filharmoniků zněly skvěle.

Po několika letech se letos na lázeňskou nevydařilo počasí, ovšem primátor Jaroslav Kubera případnou nepřízeň počasí přikládá za vinu celosvětové krizi. Pěkné počasí bylo sice objednáno, ale tam nahoru asi objednávka nedorazila, nebo dorazila pozdě. Tak nashledanou za rok.