Slavnostní zahájení proběhlo na hřišti u školy. Uvítací řeč a proslov pronesla ředitelka školy Ilona Svobodová a také novosedlický starosta Karel Kalaš. „Zahájení proběhlo velmi dobře, důstojně. Děti si připravily masky, které jsme pak vyhodnocovali. Perfektní byla i vystoupení mažoretek a klučičí taneční free style skupiny,“ sdělil své dojmy Karel Kalaš. Nadšení byli i třeťáci Jirka Herlitze a Lukáš Juren, jejichž masky porota ocenila jako jedny z nejlepších.
Pátek byl věnován slavnostnímu zahájení a Dni dětí pro první stupeň. Dětičky lítaly v maskách po celém hřišti. Využít mohly různé atrakce, například jízdu na koních nebo velkou trampolínu.
V pondělí oslaví dětský den také žáci 2. stupně, čeká je sportovní dopoledne a po obědě volejbalové utkání proti učitelům.
Po všechny dny až do soboty 9. června jsou dveře školy otevřené všem zájemcům. Ti si budou moci prohlédnout budovu, nakouknout do vyučování a dozvědět se něco o historii školy. Ředitelka Ilona Svobodová si velmi cení toho, že se díky lidem podařilo dát dohromady kroniky školy a historické fotografie. Vše bude vystaveno na chodbách k nahlédnutí.
K poznání historie novosedlické školy by mohli napomoci i pamětníci z řad učitelů a žáků, kteří jsou na oslavy srdečně zváni. Na pátek 8. června jsou také pozváni učitelé, kteří dříve na škole působili, aby bedsedovali s dětmi. Porovnání, jak škola vypadala kdysi a jaké možnosti nabízí dnes, bude jistě zajímavé.
Karel Kalaš vyjádřil uznání práce učitelů a paní ředitelky. „Spolupráce školy a obce je na dobré úrovni,“ říká.
Do týdne oslav je zapojen i tradiční Novosedlický dopraváček, dopravní soutěž o pohár starosty obce, která se uskuteční ve čtvrtek.
Ke včerejšímu dni byly spuštěny i nové internetové stránky novosedlické základní školy.