Otužování se stává na Teplicku čím dál více populárnějším. Přibližně 40 otužilců se v okrese pravidelně schází, aby se ponořili do vod nedalekého jezera Barbora nebo do Dlouhého rybníku na Cínovci. V rybníku na Cínovci, vzhledem k jeho poloze přes 800 metrů nad mořem, bývá voda chladnější a také dříve zamrzlá než Barbora.

Větší společné akce nejčastěji svolávají aktivní sportovec – freediver David Vencl, fotograf Milan Stryja a náměstek teplického primátora Jiří Štábl. Tito tři v současnosti zakládají také spolek milovníků chladu pod názvem Otužilci Teplice. „Během týdne chodíváme po menších skupinkách, jak to umožňují časové možnosti jednotlivých nadšenců," říká zástupce otužilců Jiří Štábl.

Pravidelně se snaží lidem ve svém okolí i na sociálních sítích vysvětlovat pozitivní účinky otužování. "Posílíte imunitní systém a účinně tak předejdete nachlazení. Několika minutový ponor do ledové vody v těle vyplaví množství hormonů, díky kterým se cítíte velmi příjemně. Zkrátka, jako po sportovním výkonu," dodává teplický otužilec. Z otužování se stává životní styl.

Pro zájemce o další informace založili tepličtí otužilci webové stránky www.otuzilciteplice.cz a existuje také facebooková skupina https://www.facebook.com/groups/otuzilciteplice.