Čím to je? Ti, co ráno přijedou jako první do práce ve firmách v centru Teplic, zaberou co se dá. Jejich auta tam stojí po celý den. Nulová frekvence uvolněných míst. Zaparkovat v poledne je prakticky bez šance.
Město Teplice už ale oznámilo změnu systému. Aktuálně nefunkční systém placeného stání se od července v Teplicích změní. Bude se platit, a dokonce v zónách. Nejdražší bude parkování přímo v centru Teplic, v okolí obou náměstí.

„Nový systém od 1. července zlepší možnosti parkování v centru města,“ věří si náměstek primátora Teplic Hynek Hanza.

Rozšíří se způsoby úhrady parkovného. „Zkvalitní se tak poskytované služby pro občany i návštěvníky města. Naším cílem bylo vytvořit systém, který odpovídá potřebám moderního města a jeho obyvatel“, dodal náměstek primátora Teplic Hynek Hanza.

Pro platbu krátkodobého parkování v zónách budou moct návštěvníci využít mobilní aplikaci nebo parkovací automaty umístěné na ulici.

Parkování v Teplicích, ilustrační záběr.
Původní květen padl, bude to od července. Teplice zavedou placené zóny

Vše má začít fungovat od 1. července. Pro širokou veřejnost proběhne před spuštěním ostrého provozu informační kampaň o možnostech předplatného, cenách parkovného a způsobech placení, včetně návodů a postupů. Dojde také ke spuštění nového informačního portálu s přehledem všeho podstatného o parkování pro rezidenty, abonenty i návštěvníky.

Teplice, parkoviště v Alejní ulici, ilustrační foto z minulých let.
Změna parkování v Alejní. Celodenní stání zdarma u gymplu v Teplicích končí

Součástí bude také portál pro nákup a správu parkovacích oprávnění pro rezidenty a abonenty. Tyto bude možné zakoupit již během měsíce června 2024 a rovnou jimi nahradit stávající parkovací kartu ve vozidle.

Město Teplice ukončilo dlouholetou spolupráci se společností ELTODO, která provozovala placené stání v Teplicích řadu let. V následném výběrovém řízení rada města vybrala novou firmu. Ta ale nepodepsala s radnicí smlouvu a parkovací systém přestal na konci roku fungovat. Konalo se proto další výběrové řízení. Novým provozovatelem bude společnost itego, a.s.