Další strategií, jak to udělat s parkováním na náměstí Svobody, se bude zabývat rada města na svém únorovém pracovním zasedání.
Parkování zdarma se ukázalo jako dobrý tah, ovšem pouze pro ty, kteří přijeli ráno včas.

Důvodem pro zrušení placení na jednom parkovišti v centru města byl motiv, aby řidiči sami poznali, že taková změna přináší v dopravě spíše chaos.
S parkováním byly od počátku experimentu na tomto místě mnohem větší problémy. Zatímco si řidiči dříve na náměstí stěžovali na placení, teď jen těžko hledají místo, kam by své auto dali. Pokud tedy nezastaví přímo na parkovišti u Prioru. Zde se platí dál, neboť taková je dohoda obchodního domu a provozovatele parkoviště. Kdo to neví, tak se pak diví, že má uhradit hodinu parkování.

Rada teď musí rozhodnout, co dále. Jak uvedl primátor Teplic Jaroslav Kubera, je vůle parkování opět zpoplatnit. Otázka je, jakým způsobem. „Chceme sjednotit parkování ve městě. Musíme vymyslet strategii,“ konstatoval včera. Parkování první hodinu zdarma a platit až další, je podle něj nesmysl. „Organizačně to není možné. Souhlasím s levnější cenou pro první hodinu. Potřebujeme, aby se vozidla točila na místech a ne tady stála celý den,“ dodal.
Řidiči zatím na náměstí Svobody nemusí na ploše města platit za parkování. Tedy pouze na ploše města. Magistrát tak chtěl tímto způsobem vyzkoušet, jaká varianta je pro řidiče i město přijatelnější.

„Parkoviště je stále plné. Ukázalo se to, co jsme očekávali. Ráno auta najedou a stojí zde prakticky po celý den. A stále ta stejná,“ říká Ivana Müllerová z teplického magistrátu, z odboru dopravy.

Jakým způsobem se bude platit na náměstí, je otázkou.