„Mělo by jít o byt standardní velikosti, kde by mohla přechodně bydlet tříčlenná rodina. Na lokalitě nám až tolik nezáleží, Teplice jsou jako celek velmi hezké město,“ řekl Deníku Jiří Paroubek, předseda ČSSD a poslanec za Ústecký kraj.

Výběr bytu probíhá velmi intenzivně. Petra Paroubková si v pondělí odpoledne prohlédla několik pronájmů.
„Nabídek na byt máme spousty. Musí vyhovovat především mé ženě,“ dodal.

Krupská to nebude

Krajský radní a předseda sociálních demokratů v kraji Petr Benda vyvrátil spekulace bulvárních medií, že Jiří Paroubek s rodinou bude bydlet v Krupské ulici v centru Teplic. „O Krupské ulici nic nevím. Pan předseda se chce rozhodnout do konce února, takže má ještě čas,“ sdělil Petr Benda.

A proč chce šéf ČSSD bydlet v Teplicích? „Jsem poslancem za Ústecký kraj a o pronájmu bytu na severu Čech jsme uvažovali již loni, trochu se to ale díky těhotenství mé ženy zpozdilo. Do regionu pravidelně dojíždím, ať už jde o pracovní či společenské akce, pronajatý byt nám to tedy usnadní. Část týdne strávíme v Teplicích,“ uvedl Jiří Paroubek.

Přestěhování rodiny Paroubků do lázeňského města je podmíněno ještě jednou věcí: najít chůvu. V tomto směru mají Paroubkovi už jasno. „Zájemkyň máme několik. Vlastně už jsme rozhodnuti,“ uvedl v pondělí Jiří Paroubek, předseda ČSSD a poslanec za Ústecký kraj.

VÝSLEDEK ANKETY

Šéf ČSSD Jiří Paroubek bude bydlet v Teplicích. Chcete ho za souseda?

Ano 14

Ne 49