Tradiční prvomájové setkání připravili včera komunisté na Zámeckém náměstí v Teplicích. Vzhledem k slunečnému počasí se mohli těšit z velkého zájmu ze strany veřejnosti. Prvomájové oslavy se konaly i na dalších místech v teplickém okrese.

Atrakce pro děti nesměly chybět

Pro děti byl připraven na Zámeckém náměstí kolotoč a také soutěže o skladké ceny. Pro dospělé pořadatelé neopomněli občerstvení v podobě prvomájového párku a piva.
Za mikrofonem se vystřídali představitelé místních komunistů. Nechyběl mezi nimi krajský zastupitel za KSČM Jiří Kraft, který zmínil první máj ne jako pozůstatek z předchozí komunistické éry, ale jako současnou oslavu pracujícího lidu.
Komunisté spojili prvomájovou oslavu s demonstrací proti radarové základně, kterou chtějí vybudovat Američané v České republice.
Postaráno bylo tradičně o občerstvení. Nechyběly, jak již bylo zmíněno, stánky s pivem a opékanými klobásami, ale také cukrovinkami a perníkovými srdci. Komunističtí aktivisté u stánku nabízeli příchozím propagační tiskoviny.

V Krupce si dal klobásu také Paroubek

Na prvomájové dopoledne sociálních demokratů zavítal včera také předseda ČSSD a poslanec Jiří Paroubek, v doprovodu s krajským předsedou Petrem Bendou. Nejprve se Paroubek pozdravil se svými příznivci v Duchcově na náměstí. Posléze zavítal do Krupky, kde se rovněž konala včera dopoledne prvomájová veselice sociálních demokratů. I zde měli organizátoři připraveny soutěže pro děti. Nechyběl skákací hrad a také projížďky na koních. Odpoledne se konala zábava v sále restaurace Na Střelnici.
Jiří Paroubek poseděl v Krupce s občany. Neodolal vůni grilované klobásy a sucho v krku zahnal jedním chlazeným točeným pivem. „Setkání v Duchcově i v Krupce byla civilní. Bylo to něco jiného než dřívější velkolepé oslavy prvních májů, za starého režimu. Mám z toho dobrý pocit,“ řekl Paroubek.