Deník již začátkem března přinesl snímky ze zásahu policejního komanda v Alejní ulici ve středu Teplic, kde odpoledne poblíž gymnázia komando policejních zakuklenců zadrželo muže a v poutech ho odvezlo. Jednalo se o zatčení jednoho z patnácti obviněných.

Důležitou roli v obchodování měly severní Čechy. Tam byla v garáži rodinného domu jednoho z obviněných nalezena dílna. „V dílně byly znehodnocené zbraně podle požadavků odběratelů upravovány do střelbyschopného stavu. O profesionálním vybavení této dílny svědčily například i komorové výstružníky, upravené na různé tvary nábojových komor pro samopaly i pistole. Bez těchto nástrojů není možné funkční zbraň vyrobit. Věc dozoruje Okresní státní zastupitelství v Teplicích,“ uvedl Pavel Hanták

Dodal, že na případu pracovali detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu od května loňského roku. Informace, které získali svou operativní činností v kriminálním prostředí, směřovaly k organizované skupině, která se měla zabývat úpravou znehodnocených zbraní a jejich následným prodejem.

Hanták k případu dále uvedl, že vyšetřování případu přivedlo detektivy nejprve k pětici mužů ve věku od 45 do 55 let ze severních Čech. Jednalo se o tři Čechy a dva Albánce, z nichž jeden se na našem území zdržoval nelegálně. „Jeden z hlavních podezřelých měl ke zbraním opravdu blízko, v minulosti pracoval v severních Čechách jako zbrojíř městské policie. Tato skupina osob se měla specializovat na úpravu původně znehodnocených, zejména vojenských, střelných zbraní a po jejich uvedení do střelbyschopného stavu i na jejich prodej,“ zdůraznil Hanták. (ro)

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V PÁTEČNÍM VYDÁNÍ TEPLICKÉHO DENÍKU!