Jednaosmdesátiletá paní Marie si šla do parku pro chvojí na hřbitov. Tu k ní přistoupil Emil s kapucí na hlavě. „Nevíte, kolik je hodin?" otázal se. „Nevím, nenosím hodinky," odpověděla paní Marie a jako důkaz natáhla volnou ruku.

Emil ji zezadu náhle napadl, tyčí jí k sobě za bradu přitáhl k sobě. „Běž, babko, teď si dáme pořádnej sex!" sykl. Tlačil ji před sebou. Vtom paní Marie začala volat o pomoc. „Neřvi, nebo tě zabiju," varoval ji násilník a rukou jí zacpával ústa. Když mu nebyla po vůli, ztrhal z ní šaty a znásilnil ji. Pak neodbytně křikl: „A naval prachy!" Žádné nemám!" špitla jeho oběť.

Ničema ve vazbě

„Tak mi dej ty svoje náušnice!" přitvrdil. Otřesena si je sundala a podala mu je. Otrlý násilník je strčil do kapsy. „A budeš zticha!"dodal výhrůžně. „Nikomu nic neřekneš!" A zmizel.

Přepadená hned informovala vnučku a dceru, ty okamžitě nahlásili přepadení policii. Ještě téhož dne skončil bezcitný násilník Emil ve vazbě. „Doznávám se," prohlásil s kajícným obličejem.

U soudu už ale bylo vše jinak. „Byl jsem k doznání přinucen, měl jsem strach, že zavřou mé rodiče, protože mě po útěku z děcáku schovávali. Na všechny otázky policie jsem odpovídal ano. A ty náušnice jsem matce koupil od jednoho kluka," hájil se drze před soudem: „Na místě činu jsem vůbec nebyl, ten den jsem byl v herně a pak doma. Poškozenou jsem nikdy neviděl. "

Mluví důkazy

Kovová tyč, kterou zezadu neurvalec oběť škrtil, je jako doličný předmět předložena soudu. Vydala ji matka násilníka. Popis oblečení s kapucí ho také usvědčil. A náušnice poškozená poznala, matka násilníka je musela vydat. Znalec psychiatr vypovídá, že u obžalovaného byla zjištěna toxikomanie s preferencí alkoholu a pervitinu a psychosexuální infantilismus.

A tak cynický neurvalec slyší, že za znásilnění a loupež si odpyká čtyři roky ve věznici pro mladistvé. Současně mu soud uložil ochranné léčení sexuologické ústavní formou a ochranné protialkoholní protitoxikomanické léčení rovněž v ústavu.

Proti rozsudku se odvolává nejen obhájce násilníka, ale i Emilovi rodiče. „Syn alkohol nepil, drogy nebral, jen občas užil marihuanu,"napsal v odvolání otec. Všechna tři odvolání nedávno krajský soud zamítl v plném rozsahu a protože šlo o násilnou trestnou činnost, netýká se jeho přísného trestu současná amnestie prezidenta republiky.