Patrik Oulický, považovaný za šedou eminenci ODS na Ústecku, musí bourat. Nařídil mu to po dvou letech stavební odbor v Ústí nad Labem.

Rozhodnutí úřadu se ovšem týká jen zastřešeného vjezdu, jež podnikatel měl v chráněné krajinné oblasti České středohoří postavit bez povolení – lidově načerno.

Oznámila to Ivana Solničková z ústeckého magistrátu. „Co se týče dalších staveb, jako například opěrných zdí, správní řízení pokračuje. Poměry na pozemcích, kde pan Oulický stavby postavil, nejsou jednoznačné,“ vysvětlovala.

Toto téma
jedním klikem!

Všechny články o kauze Patrika Oulického najdete na adrese:
usteckydenik.cz/oulicky

„Ať už z hlediska katastrálního nebo územního plánu, případně pochybení při přípravě územní a plánovací dokumentace. Další dokumentaci k tomu stále shromažďujeme. Stavební úřad zatím nařídil odstranění zastřešeného vjezdu,“ uvedla Solničková s tím, že Oulický vjezd musí odstranit do 31. března příštího roku.


Úřady případ řeší už více než dva roky. Oulický si v obci Moravany postavil načerno například masivní opěrné zdi, bazén či zastřešenou příjezdovou cestu. Řízení o odstranění černých staveb začal původně s Oulickým vést trmický stavební úřad, do jehož pravomoci případ spadá. Na jeho postup si Oulický stěžoval na ústeckém krajském úřadě, který celý případ loni na jaře předal do Ústí nad Labem.

Zdejší stavební úřad řízení kvůli údajným nesrovnalostem v územním plánu pozastavil. O zahájení nového řízení se letos na jaře zasadil ombudsman Otakar Motejl. Úředníci, kteří případ loni odložili, se prý dopustili hrubých chyb. Kauzu prošetřovala také policie, porušení zákona ale nezjistila.