VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pečení kynutých koláčů mi není cizí, říká Petr Měsíc (TOP 09)

Ústecký kraj - Na otázky odpovídal Petr Měsíc, kandidát za TOP 09 pro volby v Ústeckém kraji.

16.10.2013
SDÍLEJ:

Petr Měsíc (TOP 09)Foto: Souk. archiv

Proč jste se rozhodl vstoupit do politiky a co od toho očekáváte?

Před čtyřmi lety jsem do politiky vstupoval především s přesvědčením, že i tato práce se dá dělat slušně, nekonfrontačně a s respektem k ostatním, včetně oponentů. Stále věřím, že to možné je. Očekávám, že to nebude nic jednoduchého, ale když se mi podaří přispět ke kultivaci politické scény a přitom být aktivním iniciátorem a podporovatelem dobrých a užitečných zákonů, budou třeba jednou moje děti hrdé na to, že táta do toho šel, přestože jej hodně lidí od toho odrazovalo a stále odrazuje.

Když byste se stal poslancem, tak byste si finančně polepšil?

Firma funguje, finančně nestrádáme a času na rodinu, koníčky a cestování mám víc než dostatek. Jako poslanec bych o komfort užívat si svůj čas přišel, práce by mi přibyla a finančně bych si nepolepšil. Naopak, protože bych se musel věnovat práci ve Sněmovně na plný úvazek, musel bych si místo sebe najmout do vlastní firmy někoho, kdo by mou práci zastal. Mimochodem, například část odměny za práci radního v Teplicích dávám na pomoc potřebným či na kulturní aktivity v regionu. Tu charitu zmiňuji jen proto, abych zdůraznil, že na politice nejsem finančně závislý.

Přemýšlel jste nad tím, co by vás bavilo mimo podnikání a politiku?

Mám jeden takový sen. Velmi rád vařím a peču. Troufám si tvrdit, že moje kynuté buchty a koláče jsou vyhlášené. Na Vánoce dělám šest sedm vánoček pro různé kamarády. Jen se po nich zapráší. (úsměv). Když k nám přijdou v létě na grilování přátelé, moc mě těší jen tak pozorovat hosty, jak baští to, co jsme jim připravili. Kdybych si tak mohl otevřít stylovou restauraci či kavárnu… kde by hrál pianista, vládla by tam taková ta prvorepubliková příjemná atmosféra, místo kupovaných moučníků by se servíroval náš čerstvý domácí koláč, pila by se dobrá káva a já bych každému hostu osobně podal ruku a popřál hezký den.

Od narození žijete v lázeňském městě. Vyměnil byste Teplice za nějaké jiné město?

Jsem patriot. Když pominu mé studium v Praze na vysoké škole a dvouletý pracovní pobyt v Brně, tak jsem nikde jinde nežil. Procestoval jsem skoro celý svět, ale vždy, když se vrátím z cest, tak si řeknu, jak ty moje Teplice jsou pěkné, útulné. Jistě celá řada věcí se zde ještě může a musí zlepšit, ale… Mám to tady rád.

Již téměř 25 let žije společně s manželkou…

Před 25 lety se mi stala ta krásná věc, že jsem poznal moji ženu. Před 23 lety se stal první zázrak a narodil se nám syn. A letos na Mikuláše to bude 19 let, co se stala stejně krásná věc, kdy se nám do party přidala dcera. Prostě všichni jsou skvělí a já dělám vše pro to, aby i oni mohli říkat to stejné o mně. Rodina je prostě pro mě to nejcennější. Užívám si chvíle a těším se na ně, kdy jsme všichni spolu třeba pátky, kdy děti přijedou ze škol, nebo kdy i v dospělém věku s námi ještě jezdí na dovolené.

Máte nějaké neřesti?

Upřímně, alkohol mi nechutná. Kolikrát si říkám, když tak koukám na ty, co tvrdí, jak je to úžasná věc, proč se jim po vypití panáka tolik kroutí huba. Mám podezření, že je to tak trochu póza, ze které se časem stává závislost. Tím ale neříkám, že pití alkoholu je něco špatného. S kouřením bojuji. Dal jsem si před časem osobní cíl, že zhubnu, což se podařilo. Dolů šlo 14 kilo. Teď bych potřeboval ještě skončit s kouřením a začít cvičit. Nevím, co bude jednodušší, jestli se rozloučit s cigaretami, nebo začít s tréninkem. Určitě udělám obojí, ale ještě nevím, v jakém pořadí. Zrovna teď už dva týdny nekouřím.

Jak vnímáte osobu Karla Schwarzenberga? (ve středu navštíví Litoměřice, Ústí a Teplice)

Nelze jej vnímat jinak než jako výjimečnou osobnost, charismatického a mimořádně inteligentního člověka, kterému sudičky daly dar vtipu, noblesnosti a moudrosti. Jestli jednou budu rekapitulovat, co mi politika dala či vzala, setkání s Karlem Schwarzenbergem a možnost s ním spolupracovat a být členem jeho týmu, bude vždy stát na vrcholu pyramidy mých životních prožitků.

Dotazník…

Oblíbená kniha: Z knih nemám jinou volbu než Neználka na Měsíci.

Oblíbený film: Všechny filmy od Tarantina, veselohry s Belmondem, především Muž z Acapulca, ale také Forrest Gump či nově teď Velký Gatsby.

Oblíbená hudba: Hudbu mám rád melodickou, rád se vracím do 80. let, ale díky našim dětem jsme udržováni na uzdě v mezích hudebního vkusu i v rámci současné hudební scény. Takže posloucháme The Muse, Franz Ferdinand či Daft Punk.

Oblíbené jídlo: Mám rád exotické kuchyně a z nich asi nejvíce korejskou. Bohužel, v našem kraji ještě žádná taková není, ale třeba se to brzy změní, až se Korejci dozví, že bych chodil na jídlo prakticky jen k nim (smích).

Autor: Redakce

16.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Oblastní referent pro Teplice 23 000 Kč

Spolupráce s regionálním manažerem. Vyřizování požadavků firemních zákazníků. Příprava obchodních nabídek. Aktivní sebevzdělávání firmou zajištěných seminářů a školení. Pravidelný reporting, související administrativa.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice:, Klub Magnet 0,5 úvazek, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi 1,0 úvazek, mzda 22 000 - 28 000 Kč, Místo výkonu práce: Střední 120/30, Pozorka, 417 03 Dubí u Teplic 3, Popis výkonu pracovní pozice:, - realizace přímé práce s klienty včetně dětí, - vedení jednání se zájemcem o službu, - individuální plánování s klienty služby, - vedení dokumentace, - komunikace s odborníky, se spolupracujícími subjekty, - zprostředkování dalších služeb, - v případě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Květina práce zejména v terénu s ambulantním zázemím ve městě Dubí, Hledáme:, - absolventa vyšší odborné či vysoké školy, dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách v platném znění, který:, - má administrativní schopnosti (PC, MS Office, internet), - umí zpracovávat předsudky a má schopnost pracovat s problematikou sociálního vyloučení či náhradní rodinné péče, - má dobré organizační schopnosti, umí pracovat samostatně, ale je i týmovým hráčem, - má aktivní přístup a nadšení pro práci, - má dobré komunikační schopnosti a empatii, - má zdravou míru tolerance, zodpovědnost - vůči vlastní osobě i uživatelům služby, zásadovost a spolehlivost, - má schopnost odolávat stresu a má dobrý zdravotní a psychický stav, - výhodou jsou zkušenosti s prací s dětmi a rodinami ze sociálně znevýhodňujícího prostředí či z oblasti náhradní rodinné péče, Nabízíme:, - pracovní uplatnění v neziskové organizaci , - účast na celospolečensky prospěšných projektech, - možnost seberealizace a dalšího vzdělávání, - osobní a profesionální rozvoj , - pracovní úvazek v rozsahu 0,5-1,0 na dobu určitou s tříměsíční zkušební dobou pro obě strany, při spokojenosti obou stran možnost prodloužení pracovního poměru , - adekvátní platové ohodnocení, - motivační osobní ohodnocení dle pracovního výkonu v daném měsíci, - nástup dle vzájemné dohody, Chcete se stát součástí našeho týmu? Zašlete nám strukturovaný životopis, motivační dopis v rozsahu 0,5 - 1 strana formátu A4, vyplněný dotazník uchazeče o zaměstnání (získáte na našem webu v sekci aktuality či na vyžádání u kontaktní osoby) a kontakt alespoň na jednu osobu, jež o Vás může poskytnout reference, na e-mail: klaushorcikova@oskvetina.cz., Další informace: Bc. Veronika Klaus Horčíková tel.: 725 470 979, www.oskvetina.cz , K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti.Oznámení o negativním výsledku zasíláme elektronicky. Květina,z.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení či pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace, neobsadit. Pracoviště: Květina z.s. 002, Střední, č.p. 120, 417 03 Pozorka. Informace: Veronika Klaus Horčíková, +420 725 470 979.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla T815. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: ŘP skupiny C, profesní průkaz, 3 roky praxe, V případě zájmu zasílat životopis na email info@telkont.cz. Pracoviště: Telkont s.r.o., U pivovaru, č.p. 136, 415 01 Teplice 1. Informace: Jaroslava Peitlová, +420 417 539 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 000 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zajištění a poskytování přímé péče pobytové služby Domova pro seniory dle § 49 Domov se zvláštním režimem § 50 zákona č.108/2006 o sociálních službách., Kurz pracovníka v sociálních službách je nutno absolvovat nejpozději do 18 měsíců od data nástupu., Požadujeme samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, sociální cítění a empatie, komunikační dovednosti, schopnost týmové práce, ochota vzdělávat se, odolnost vůči psychické zátěži. Trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. Podmínka praxe v sociálních službách. Výhodou aktivní znalost německého jazyka., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8 - 15 hod.. Pracoviště: Vaše harmonie, o.p.s. 001, Ruská, č.p. 292, 417 03 Pozorka. Informace: Hana Zeithammerová, +420 777 665 557.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.
9

Region řeší vlak na Moldavu a pokračování spoje do Německa

Rodina - ilustrační foto

Česká republika má přes 10,6 milionu obyvatel. Nejvíc od konce války

Kauza Elischer: Soudcovo mlčení automaticky neznamená, že je vinen

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - V uplynulém týdnu byl mediální jedničkou 57letý soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer. Čelí obvinění, že v odvolacím řízení snižoval tresty Vietnamcům, kteří za to údajně zaplatili.

V Bílině se musejí bránit proti „nájezdům“ divokých prasat

Bílina - Na loukách mezi Pražským Předměstím a Bořní se v poslední době často vyskytují divoká prasata.

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Pro pervitinová psaníčka si lidé chodili k ženě přímo do bytu

Bílina - Kvůli tomu, že prodávala pervitin, půjde k soudu 26letá žena z Bíliny. Drogy prodávala v místě svého bydliště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT