Novou přístavbu pro pečovatelskou službu v Bílině město otevřelo v pondělí 13. září. „Pečovatelská služba se během uplynulých deseti let rozrostla co do počtu pracovníků dvojnásobně, rozšířila se provozní doba a nabídka služeb. Zároveň již nepůsobí jen na území města Bíliny, ale i v dalších obcích, které o tuto službu pro své obyvatele měly zájem. Kvalitní a moderní zázemí si tedy jistě zaslouží,” okomentovala nové prostory starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Přínos terénní pečovatelské služby a její podporu ocenil hetman Ústeckého kraje, který se slavnostního otevření zúčastnil. “Zařízení mobilního typu nebo poskytující terénní sociální služby jsou velmi potřebná a v budoucnu budou ještě žádanější,” uvedl Jan Schiller. Podle mluvčí města Bíliny Pavlíny Nevrlé bude moderní prostory využívat patnáct terénních zaměstnanců pečovatelské služby.

Od ledna příštího roku by tam měla začít fungovat i poradna pro pečující osoby, o kterou je v Bílině velký zájem. Potvrzuje to vedoucí bílinské pečovatelské služby Markéta Kalivodová. “Pečující osoby se na nás stále obracejí s mnoha otázkami, dlouhodobě mají problém vyznat se v nejrůznější legislativě, ale i v dalších věcech. Proto jsme se rozhodli otevřít poradnu, kde budeme poskytovat poradenství jak v oblasti péče samotné, tak i v legislativě a navazujících sociálních službách,” nastínila další účel nové přístavby.

Přístavba stála třináct milionů korun, přes čtyři miliony činila dotace získaná z Integrovaného regionálního operačního programu.