„Není nedůstojno psát a tvořit pro děti, ale je velmi nedůstojno psát a tvořit pro ně špatně." Bratři Čapkové

Pejsek a kočička Josefa Čapka. Dnes již legendární pohádková dvojice, která už několik desetiletí rozdává radost a poučení dětem několika generací. V pondělí 16.2. a v úterý 17.2. se s nimi seznámí děti v Koncertním sále Domu kultury Teplice vždy v 8,30 a v 10 hodin. Ve třech pohádkách /Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort / se představí autorka představení Michaela Novozámská, její herecký a pěvecký partner Jan Pouchlý a Hudební divadlo dětem. Tvorba divadla je určena převážně dětem a svojí nepodbízivou, kvalitní a zábavnou tvorbou přiváží radost dětem ze škol a školek po celé České republice.

„Snažíme se, aby z dětí brzy spadl počáteční ostych a zapojily se aktivně do našeho představení. Zažíváme s dětmi spoustu legrace s roztrženými kaťaty našeho pejska, při zdobení chudé noční košilky anebo při vaření ,mišmaš´ dortu, který nám sní zlý pes. Jsme mile potěšeni zájmem dětí a pedagogů o naši tvorbu v Teplicích. Na celkem čtyři představení, které zde ve dvou dnech odehrajeme, je přihlášeno dva tisíce dětí, tak toho zpěvu a smíchu bude opravdu hodně. Moc se na ně těšíme a doufáme, že se dětem i nám vyhne chřipka. Naše přání je, aby na naše koncerty, které se dají vnímat i jako výchovné koncerty, děti vzpomínaly s úsměvem a pocitem hezkého kulturního zážitku," řekla nám autorka představení Michaela Novozámská.

Kvalitní a nepodbízivé kultury pro děti, která nejen baví, ale dětem i přibližuje morální zásady a myšlenky, které je pak provází životem, není nikdy dost.

Hudební divadlo dětem takový kulturní zážitek dětem přiváží v představení „Povídejme si děti". (bsm)