V 17.00 budou opouštět útroby pekla skrze sklepení pod kulturním centrem a pekelnou bránou budou vcházet do Masarykovy ulice. Vyhrazeným koridorem budou postupovat k náměstí Republiky, kde vstoupí do arény démonů, aby dokonali své ďábelské defilé.

„Masky svým precizním provedením a působivým projevem budí respekt, ale i hrůzu. Není se však čeho bát. Představení Krampusů navštěvují celé rodiny s dětmi. Přesto je na posouzení rodičů, zda jejich dítko podívanou zvládne,“ říká vedoucí městského Kulturního centra Duchcov Bohumil Vitásek.

Organizátoři akce doporučují návštěvníkům, aby se pohybovali pouze ve vymezených prostorech kolem zábran. V průběhu akce budou k dispozici WC v kině Lípa a na náměstí Republiky. Řidiči musí počítat s krátkodobým omezením provozu v centru města. Od 12 do 20 hodin bude totiž pro motorová vozidla zcela uzavřena Masarykova ulice, ulice Husova a Bednářská.

K parkování lze využít parkoviště na náměstí Jiřího z Poděbrad, v ulici Mlýnská a plocha u křižovatky ulic Skladištní a Želénské. Vstup je zdarma. Krampus je Alpské strašidlo, které se objevuje především v čase adventu. Je to starověká tradice rakouských Alp.