Nikdo oficiálně neřekne, co říká mezi známými soukromě: že rozhodnutí vrchního soudu je přímo skandální. Tak hodnotila řada právníků překvapivý rozsudek, jenž vynesl ve čtvrtek odvolací Vrchní soud v Praze.
Sedmnáctiletý Rom z Krupky byl koncem listopadu odsouzen ústeckým krajským soudem k 10 letům ve vězení za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění, vydírání a loupež.

Vrchní soud ho po odvolání ale nakonec odsoudil jen na pět let.

Bez komentáře!

Předsedkyně ústeckého trestního senátu, který poslal mladého násilníka na 10 let do vězení, K. Elsnicová pro Deník uvedla, že rozsudek vrchního soudu vzala na vědomí, a nebude ho komentovat.

„Pouze bych uvedla, že po dvou třetinách trestu, což nebude dlouho trvat, může požádat odsouzený o propuštění na podmínku. Mladík se vrátí zpět do svého prostředí, ke své partě, a svému dosavadnímu způsobu života. Ten se projevil před rokem dvouhodinovým týráním dvanáctiletého chlapce,“ uvedla Elsnicová.

Bouřlivě reagovala ve svých telefonátech a mailech na zprávu o snížení trestu také čtenářská veřejnost. Cítí rozhodnutí vrchního soudu, který při odvolání snížil trest násilníkovi na pouhých 5 let vězení, jako nevyvážené. (ro)

Z reakcí na webu vybíráme:
Tereza: „To snad není pravda. Zajímalo by mě, co vedlo soudce k tomuto rozhodnutí. No jo, naše justice, jsme v ČR, nedivím se. Je mi z toho zle.“
Petty: „To si dělají prd… Hlavně, že těm klukům (případ Vítkov – pozn. red.) tresty nechali. Čím je Natálčin případ jiný než chlapce s Krupky? Je vidět, že tady ve státě se nadržuje Romům…“
Další reakce a také více info k případu „Patrik“ si můžete přečíst u nás na webu. Zde také můžete diskutovat.